انار ماده ی غذایی غنی از آنتی اکسیدان

view

انار منبعی فوق العاده برای ویتامین Cاست یک انار حدود 40% نیاز روزانه ی بدن به ویتامین C را تامین می کند . در حققیت ، براساس تحقیق صورت گرفته در سال 2008 که توانایی شش نوشیدنی مختلف غنی از پولیفنول را مقایسه کرد، آب انار به عنوان سالم ترین آنها انتخاب شد .

قدرت آن حداقل 20% بیشتر از نوشیدنی های آزمایش شده ی دیگر و نسبت به آب انگور  و آب بلوبری دو منبع معروف آنتی اکسیدان برتری یافت . این برتری اصولاً به این دلیل است که انار حاوی بیشترین مقدار از هرگونه آنتی اکسیدان است .

آنتی اکسیدانهای موجود در انار

انار حاوی مقادیر قابل توجه از 3 نوع آنتی اکسیدان پلی فنولیکتانن ها ، آنتوسیانین ها و الاژیک اسید است .

طبیعت با استفاده از آنتی اکسیدان ها برای سلول های شما دفاع لازم را  دربرابر حمله ی" انواع گونه های اکسیژن فعال " فراهم می آورد . تا زمانی که شما این ریز مغذی های مهم را در بدن دارید ، بدنتان قادر است در برابر آسیب سلولی و پیری ناشی از مواجهه ی روزانه با آلاینده ها مقاومت کند.

اگر ذخیره ای کافی از این آنتی اکسیدان ها برای خنثی کردن رادیکال های آزاد وجود نداشته باشد ، شما درخطر استرس اکسیداتیو قرار می گیرید که منجر به آسیب سریع بافتی و اندامی می شود . آنتی اکسیدان ها همچنین می توانند به کاهش التهاب مزمن در بدن شما کمک کنند .

دکتر ریچارد آ.پس واتر در کتاب « آنتی اکسیدان ها » می گوید انسان ها بیشترین طول عمر طبیعی را در قلمرو مخلوقات دارند و این امر احتمالاً به سبب وفور آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی همه چیز خواری است.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید