انتشار «واژه‌شناسی تخصصی برای دانشجویان دامپزشکی»

view

 

کتاب انگلیسی «واژه‌شناسی تخصصی برای دانشجویان دامپزشکی» تالیف شاهین فکور منتشر شد.

دکتر شاهین فکور، مولف این کتاب به ایسنا گفت: منظور از واژه‌شناسی دامپزشکی بسته خودآموزی است که فرصتی را برای خواننده در آموختن اصطلاحات تخصصی دامپزشکی و پزشکی فراهم می‌کند.

او افزود: سه فصل اول این کتاب که توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد کردستان منتشر شده به تعریف قسمت‌های اصلی کلمه، پیشوندها و پسوندها در طبقه‌بندی متناسب با عملکرد آن‌ها می‌پردازد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: فصل‌های ۴ تا ۱۷ این کتاب متناسب با دستگاه‌های مختلف بدن حیوانات طراحی شده است که در هر کدام از این فصل‌ها اطلاعات نسبی در خصوص آناتومی توصیفی و فیزیولوژی عمومی آن دستگاه تشریح می‌شود. در ادامه این فصل واژه‌های مربوط به تشخیص و درمان بیماری‌های آن دستگاه بدن بحث می‌شود.

فکور با اشاره به اینکه فصل‌های ۱۷ تا ۲۵ این کتاب شامل بیماری‌های مهم با عوامل مهم بیماری‌زا در طب دامپزشکی است، افزود: بیماری‌های باکتریایی، ویروسی، قارچی، انگلی، متابولیک، مسمومیت، داخلی، اصول معاینه، تکنیک‌های تشخیصی پیشرفته، نمونه‌برداری و روش تحقیق از جمله مباحث مطرح‌شده در این فصل‌هاست.

او همچنین خاطرنشان کرد: در هر فصل از بیماری‌ها بخش‌های تعریف، سبب‌شناسی، اپیدمیولوژی، بیماری‌زایی، نشانه‌های بالینی، نشانه‌های آزمایشگاهی، درمان و پیشگیری مطرح می‌شود.این  استاد دانشگاه یادآور شد: در پایان هر فصل تست‌ها و تمرین‌هایی طراحی شده که ترکیبی از تمرینات و تست‌های مربوط به درک مطلب و تمرین زبان است

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید