برای داشتن پوستی سالم چه باید کرد

view

افراد مخصوصاً خانم ها اغلب به دنبال حفظ و بهبود سلامت پوست خود هستند؛ مخصوصاً با افزایش سن، تمایل انسان به ارتقاء سلامت پوست بیشتر می شود اما بیشتر افراد به اشتباه از کرم ها و لوسیون های نامناسب استفاده می کنند و متاسفانه به نتیجه ی دلخواه خود نمی رسند. بکارگیری راهکارهای زیر می تواند به ارتقاء سلامت پوست شما کمک نماید:

تاثیر تغذیه در حفظ سلامت پوست

 1- داشتن یک رژیم غذایی مناسب.

اگر به دنبال داشتن یک پوست سالم هستید سعی کنید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید. مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ها، میوه ها، سبزیجات و مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدانها تاثیر بسزایی در حفظ و بهبود سلامت پوست دارد. مصرف مواد غذایی مناسب می تواند به تولید کلاژن بیشتر در پوست و حفظ سلامت پوست کمک شایانی نماید.


بوتاکس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

2- استفاده از کرم های ضد آفتاب:

از اصلی ترین عوامل پیری پوست و بروز چین و چروکهای پوست، قرار گرفتتن در معرض نور خورشید است. قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید باعث ایجاد لک های پوستی، افتادگی و بروز چین و چروکهای پوست می شود. بهتر است نیم ساعت قبل از خروج از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید و هر یک ساعت آن را تجدید نمایید. آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث بروز سرطانهای پوست گردد.
چگونه چروک های پوست را بپوشانیم

چگونه از بروز چین و چروک های پوست جلوگیری نماییم

فیلم آموزشی تاثیر تزریق بوتاکس بر جوانی پوست صورت

تاثیر بوتاکس در بهبود چروکهای پوست

چروک‌های پوستی

3- استفاده از محصولات آرایشی مرغوب:

سعی کنید از محصولات آرایشی مرغوب و معتبر استفاده نمایید. مخصوصاً افرادیکه بطور مداوم از لوازم آرایش استفاده می کنند بهتر است از یک کرم نرم کننده ی مناسب تری استفاده نمایند تا به حفظ سلامت پوستشان کمک نماید.

4- خواب مناسب:

سعی کنید به اندازه ی کافی بخوابید و از خوابی با کیفیت برخوردار باشید. میزان و کیفیت خواب رابطه ای مستقیم با سلامت پوست دارد.

5- نوشیدن آب به میزان کافی: نوشیدن آب به میزان کافی کمک شایانی به حفظ و بهبود سلامت پوست می کند. سعی کنید بجای نوشیدن انواع نوشیدنی های حاوی قند، قهوه و چای از آب استفاده کنید.

اشتباهات رایج در خصوص جوشهای پوستی

راههای حفظ سلامت و زیبایی ناخن ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید