بقای ابولا در آب

view

تحقیقات جدید یافته اند که ویروس ابولا می تواند در غلظت قابل تشخیصی از آب آلوده به مدت 8 روز زنده بماند. این یافته دارای تاثیراتی برروی دفع زباله های آب آلوده در زمان شیوع و اپیدمی شدن بیماری ها، می باشد.

در حال حاضر شیوع بیماری ابولا در آفریقای غربی از زمان اولین ظهورش در سال 1976، شدیدتر شده است. برطبق آخرین گزارشات سازمان بهداشت جهانی (WHO )، 28005 مورد تایید و 11287 مورد مرگ ناشی از این ویروس از زمان اولین گزارش در مارس 2014، وجود دارد.

گزارشات نشان داده است که در پی شیوع این بیماری، سوالات مهمی راجع به استفاده مناسب از زباله مایع آلوده به ویروس، در ذهن باقی مانده است. یکی از این نگرانی ها، ماندگاری ویروس ابولا در آب آلوده می باشد.

مطالعات نشان داده اند که این ویروس می تواند برای زنده ماندن مقاومت کند. به طور مثال، یک مطالعه چگونگی دوام ویروس ابولای یافت شده در چشم ماه ها پس از بازیابی، را توضیح داده است. درمقابل، اطلاعات محدودی راجع به سرنوشت و انتقال ابولا در سیستم های جمع آوری آب آلوده، موجود می باشد. مراحل رسیدگی ارایه شده توسط WHO و مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری (CDC ) می گویند که زباله آلوده به ابولا می تواند مستقیماً به سیستم فاضلاب، بعد از چند روز دفع شود. 

بررسی های آزمایشگاهی وجود ابولا را در آب آلوده پس از 8 روز، تشخیص داد.

محققان نشان دادند که ویروس ابولا میتواند بیش از چیزی که قبلاً تصور می شده، در آب آلوده زنده بمانند. هرچند که این ویروس نسبت به ویروس های دیگر روده پایداری کمتری دارند محققان متذکر شده اند که این یافته ها نشان می دهد آب آلوده مکان بالقوه ای برای زنده ماندن این ویروس ها می باشد.

 ویروس ابولا ممکن است در قطرات بزرگ مایعات بدن، زنده بماند.

در ابتدا دانشمندان فکر می کردند ویروس ابولا می تواند تنها از طریق تماس مستقیم با مایعات بدن، انتقال یابد اما درحال حاضر شیوع این بیماری بدون چنین تماسی رخ می دهد. محققان نشان دادند این می تواند به این معنا باشد که ویروس ابولا در قطرات بزرگ مایعات بدن قابلیت زنده ماندن دارد- درنتیجه باید مراقبت های بیشتری برای رسیدگی به زباله مایع آلوده، صورت پذیرد. آنها متذکر شدند که یک بیمار عفونی می تواند روزانه بیش از 9 لیتر مایع تولید کند.

درنهایت، آنها درمورد این ویروس اظهار نظر کردند که به هنگام ورود به آب آلوده، مرگ زودرسی را آشکار می نماید. شاید این ویروس نمیرد- شاید شناساییش را از طریق تجمع یا اتصال به دیگر ذرات آب، گمراه کند. که این میتواند موجب سخت تر شدن ریشه کن کردنش بوسیله مواد ضدعفونی کننده، گردد.


مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید