تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید

دکتر ستیلا دلیلی

view

 

تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید

 

 تاثیر کاهش وزن بر کم کاری تیرویید چیست؟

افراد چاق بیشتر در معرض بیماری های تهدید کننده حیات از جمله کم کاری تیرویید هستند. استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از ید در دراز مدت همراه با تمرینات ورزشی می تواند یک زندگی سالم و بدون کم کاری تیرویید را رقم بزند. 

رژیم گرفتن و ورزش کردن نه تنها به عملکرد بهتر غده تیرویید شما کمک می کند بلکه در کل به بدن شما سلامتی می بخشد.

تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید 

تعداد وعده های غذایی روزانه پیشنهاد شده  برای کم کاری تیرویید

 از لحاظ پزشکی این مطلب ثابت شده است که تعداد وعده های غذایی روزانه بالا با حجم کم در مقایسه با وعده های حجیم، برای افراد مبتلا به کم کاری تیرویید سالم تر است.

مطالعات نشان داده است که خوردن 5 الی 6 وعده غذایی در روز می تواند به کاهش وزن و  کاهش علایم این بیماری کمک کند. این امر نه تنها به روده ها جهت هضم بهتر کمک می کند، بلکه باعث افزایش سطح انرژی می شود.

تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید

 یخچال و کابینت های خود را از میان وعده های سالم پر کنید

یخچال و کابینت های خود را از میان وعده های سالم پر کنید و از آن ها در فواصل زمانی مناسب لذت ببرید. زیرا می تواند شما را به هدفتان که کاهش وزن می باشد برساند.

به خاطر داشته باشید زمانی که کوچک ترین احساس گرسنگی به شما دست داد، یک عدد سیب یا موز بجای غذاهای سرشار از شکر میل نمایید.

 تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید

تاثیر رژیم غذایی مناسب در کم کاری تیرویید بر سوخت و ساز بدن

 بدلیل آهسته شدن سوخت و ساز بدن در پی کم کاری تیرویید شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که رعایت یک رژیم غذایی مناسب می تواند زندگی شما را نجات دهد

سرعت سوخت و ساز در همه ی افراد مبتلا به کم کاری تیرویید  آهسته است، بهمین دلیل افزایش وزن در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید اجتناب ناپذیر است.

از یاد نبرید که اگر شما وزن اضافه کنید، مشکلاتتان بدون شک چندین برابر خواهد شد. بصورتیکه مشکلاتی مربوط به اضافه وزن از جمله دیابت و فشار خون بالا نیز ممکن است در کنار کم کاری تیروئید مشاهده شود.

 

تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید

رعایت رژیم غذایی علاوه بر کاهش فشار بر غده تیرویید، می تواند شما را از عواقب مرتبط با این بیماری مصون دارد.

 هر فردی ممکن است تجربه ای متفاوت از علایم را داشته باشد، بنابراین رعایت یک رژیم غذایی سالم و پیگیری و مشاوره با پزشک بسیار مهم است.

 تاثیرات کاهش وزن بر کم کاری تیرویید

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید