تاثیر سیب در حفظ سلامت

view

 سلامت مغز:

مصرف سیب به محافظت از سلولهای نورون در برابر ایجاد تنش های عصبی ناشی از استرس کمک می نماید و نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به اختلالات عصبی همچون آلزایمر دارد.

 سکته ی مغزی:

خوردن سیب به کاهش خطر سکته ی مغزی مرتبط است. در افرادیکه به طور منظم سیب مصرف می کنند احتمال کمتری وجود دارد که به سکته ی مغزی دچار شوند.

 دیابت:

مصرف سه وعده سیب (و سایر میوه ها مانند زغال اخته و انگور) خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 7 درصد کاهش میدهد. این امر ممکن است به دلیل نقش مفید سیب در تنظیم قند خون باشد زیرا سیب حاوی ترکیباتی است که:

به کاهش جذب گلوکز از دستگاه گوارش کمک می نماید.

به تحریک سلول های بتا در لوزالمعده برای ترشح انسولین و افزایش جذب گلوکز از خون با تحریک گیرنده های انسولین کمک می نماید.

سرطان:

  سیب دارای خواصی است که مصرف آن ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند. مطالعات بسیاری نشان داده اند که مصرف سیب از سرطان پوست، پستان و روده بزرگ در مدل های حیوانی جلوگیری میکند. مشاهدات اپیدمیولوژیک نشان می دهد که مصرف منظم یک یا چند سیب در روز ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه و روده بزرگ را کاهش دهد.

بیماری قلبی:

خوردن سیب با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط  است که این امر می تواند در نتیجه ی وجود فلاونوییدها و آنتی اکسیدان های مربوطه باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید