تاثیر عادات غذایی بر سلامت انسان

view

داشتن عادات خوب تغذیه ای می تواند به بهبود سلامت انسان کمک نماید. یکی از عادات خوب غذایی می تواند آهسته غذا خوردن باشد. در تحقیقات صورت گرفته در زمینه ی سرعت غذا خوردن و ایجاد احساس سیری در انسان نتایج نشان داده است که گیرنده های مغزی بیست دقیقه دیرتر احساس سیری را از معده دریافت خواهند داشت.

در نتیجه تند غذا خوردن می تواند باعث شود تا ما فرصت کافی به مغز ندهیم تا احساس سیری را دریافت کند؛ در نتیجه غذا خوردن می تواند باعث بیشتر غذا خوردن در انسان شود و می تواند موجب افزایش وزن در انسان گردد.

در صورتیکه سعی کنید سرعت غذا خوردن خود را کاهش دهید می توانید از بروز اضافه وزن ناشی از غذا خوردن پیشگیری نماییم. توصیه می شود تا حین غذا خوردن از انجام اموری که می توانند باعث پرت کردن حواس شما شوند اجتناب نمایید. تماشای تلویزیون حین غذا خوردن از جمله اموری است که می تواند باعث بیشتر غذا خوردن شما گردد.

یکی دیگر از عادات خوب غذایی می توان شروع غذا با سالاد یا سوپ باشد. یکی از اموری که می تواند باعث شود تا ما غذای کمتری بخوریم خوردن سالاد یا سوپ پیش از غذای اصلی است.

در تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که شروع وعده ی غذایی با سالاد می تواند باعث شود تا شما حدود ده درصد کالری کمتری در آن وعده ی غذایی به بدن خود وارد نمایید. در واقع میزان زیاد آب و فیبر موجود در سوپ و سالاد می تواند باعث ایجاد احساس سیری در انسان شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید