تاثیر فشار خون بالا بر رابطه جنسی شما

دکتر حمیدرضا بادلی

view

تاثیر فشار خون بالا بر رابطه جنسی

فشار خون بالا اغلب علامت یا علائمی ندارد. اما ممکن است تاثیر آن بر زندگی جنسی شما آشکار باشد. گرچه بعید است فعالیت جنسی تهدیدی برای سلامتی شما  باشد و عوارضی مانند حمله قلبی ایجاد کند ، فشار خون بالا می تواند رضایت کلی شما از رابطه جنسی تحت تاثیر قرار دهد.

ارتباط بین فشار خون بالا و مشکلات جنسی در مردان ثابت شده است. اما در زنانی که رضایت جنسی آنها کاهش یافته، هنوز ثابت نشده که فشار خون بالا عامل این مسئله بوده است.

با گذشت زمان، فشار خون بالا در مردان به عروق خونی صدمه می زند و باعث سخت شدن و باریک شدن عروق (آترواسکلروز) می شود و جریان خون را محدود می کند. این بدان معنی است که خون کمتری قادر به گردش در آلت تناسلی مرد است.

برای برخی از مردان ، کاهش جریان خون دستیابی و حفظ نعوظ را دشوار می کند  که مشکل نسبتاً متداولی است.

فشار خون بالا همچنین می تواند در انزال اختلال ایجاد کند و میل جنسی را کاهش دهد. بعضی اوقات داروهای مورد استفاده برای درمان فشار خون بالا نیز اثرات مشابهی دارند.

اختلال نعوظ می تواند در مردان اضطراب ایجاد کند. ترس از اینکه این اتفاق دوباره رخ خواهد داد ، ممکن است مردان را به اجتناب از رابطه جنسی سوق دهد - و بر رابطه با همسر خود تاثیر بگذارد.

مردان باید در مورد هرگونه نگرانی با پزشک خود صحبت کنند.

تاثیر فشار خون بالا بر رابطه جنسی شما

تاثیر فشار خون بالا بر رابطه جنسی زنان

تاثیر فشار خون بالا بر مشکلات جنسی در زنان به خوبی درک نشده است. اما این احتمال وجود دارد که فشار خون بالا بر زندگی جنسی خانمها هم تاثیر بگذارد.

فشار خون بالا می تواند جریان خون واژن را کاهش دهد. برای برخی از خانم ها ، این منجر به کاهش میل جنسی یا برانگیختگی ، خشکی واژن یا مشکل در رسیدن به ارگاسم می شود. مانند مردان ، زنان نیز به دلیل اختلال عملکرد جنسی می توانند مشکلات اضطرابی و رابطه ای را تجربه کنند. در صورت بروز این مشکلات ، زنان باید با پزشک خود صحبت کنند.

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۲۷ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید