تاثیر مصرف برخی مواد غذایی در سلامت روان

view

اگر شما از جمله افرادی هستید که به دنبال راهکارهایی در جهت تمدد و آرامش اعصاب خود هستید بهتر است بدانید که مصرف برخی مواد غذایی می تواند به آرامش اعصاب شما کمک نماید. مصرف مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا تری می تواند در آرامش اعصاب تاثیر گذار باشد. مواد غذایی حاوی امگا تری شامل تخم مرغ، گردو و انواع ماهی می باشد. مصرف مواد غذایی حاوی امگا تری از آنجاییکه باعث کاهش اضطراب و نگرانی در افراد می شود می تواند به آرامش اعصاب انسان کمک نماید و همچنین می تواند از بروز افسردگی در افراد پیشگیری نماید. پزشکان به افراد مبتلا به افسردگی توصیه می کنند تا مواد غذایی حاوی امگا تری را در زنجیره ی غذایی روزانه ی خود بگنجانید.
 از دیگر مواد غذایی تاثیر گذار بر سلامت روان و آرامش اعصاب افراد می توان به مواد لبنی مانند ماست و دوغ اشاره نمود.
همانطور که مصرف برخی مواد غذایی می توانند همراه با سلامت روان باشد، عدم مصرف برخی مواد غذایی نیز می تواند به آرامش ذهنی و اعصاب انسان کمک نماید. از جمله مواد غذایی که پزشکان به افراد مبتلا به افسردگی، عدم مصرف آنرا توصیه می نمایند، مواد غذایی سرخ شده و چرب است.
مواد غذایی حاوی کافیین، نوشابه، شکلات و ... می توانند باعث افزایش استرس و اضطراب در افراد گردند. همچنین مصرف میوه ها و سبزیجات به جای مصرف مواد غذایی چرب، نوشابه ها، چای و قهوه به افرادیکه دچار اضطراب و استرس هستند توصیه می گردد. مصرف برخی ادویه ها همچون فلفل و کاری می تواند باعث بروز اضطراب و استرس در انسان شوند.
 از آنجاییکه مصرف این مواد غذایی باعث افزایش فشار خون انسان می گردد، می تواند باعث ایجاد اضطراب و استرس در فرد گردد همچنین انجام پیاده روی می تواند باعث ترشح هورمون شادی بخشی اندروفین در بدن انسان گردد.
اگر دچار افسردگی، اضطراب و یا نگرانی هستید بهتر است پیاده روی را جزو برنامه ی روزانه ی خود قرار دهید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید