تاثیر چربی قهوه ای بر کاهش بروز دیابت

view
در جدیدترین تحقیقات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که با تبدیل چربیهای سفید به چربی قهوه ای میتوان به کاهش سطح قند خون و جلوگیری از ابتلای افراد به دیابت جلوگیری نمود؛
در صورتیکه بتوان چربی سفید را به نوع قهوه ای آن تغییر داد ،آنگاه میتوان از ابتلای افراد به دیابت ممانعت بعمل آورد.
پژوهشگران دانشکده ی پزشکی پرلمن  پنسیلوانیا به رهبری دکتر جوزف بایرجدیدترین نتایج بدست امده از تحقیقات خود در این زمینه را در مجله ی دیابت به انتشار رساندند.
سرپرست این تیم تحقیقاتی،دکتر بایر مدعی است که با تغییر و تبدیل سلولهای چربی سفید به  نوع قهوه ای آن میتوانند از افزایش سطح قند خون افراد جلوگیری نمایند و از بروز دیابت در انسان ها ممانعت بعمل آورند.
نتایج بدست امده از این پژوهش نشان میدهد که با فعال کردن ام تور این امکان برای محققان وجود دارد تا با تبدیل چربیهای سفید به نوع قهوه ای آن از تجمع کالری اضافی در بدن و بروز چاقی جلوگیری نمایند.
از آنجاییکه سلوهای چربی قهوه ی میتوانند در سوخت و ساز بدن نقش موثرتری داشته باشند و توانایی اتلاف انرژی به حالت گرما را دارند میتوانند از بروز چاقی در انسان جلوگیری بعمل اورند.
کارکرد سلولهای چربی سفید باسلولهای چربی نوع قهوه ای متفاوت می باشد.

کارکرد سلولهای چربی قهوه ای چیست؟


سلولهای  چربی قهوه ای چربی را بصورت قطرات کوچکتر در خود ذخیره می نمایدو در نتیجه سلولهای چربی راحت تر می سوزند.
در جدیدترین تحقیقات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که سلول های چربی قهوه ای نقش مهمی در کاهش وزن دارند. سلول های چربی قهوه ای داری آهن هستند درنتیجه باعث ایجاد رنگ قهوه ای این سلول ها می گردد.

سلول های قهوه ای نقش های مختلفی در بدن دارند که یکی از مهم ترین نقش آنها حفظ تعادل انرژی در داخل بدن است
منبع: sciencedaily

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید