ترکیب کلم پیچ و بادام را حتما امتحان کنید.

view

کلم پیچ از جمله ی مواد غذایی سرشار از خاصیت برای بدن انسان می باشد. برای داشتن یک پوست سالم و سیستم ایمنی قوی مصرف کلم را فراموش نکنید.

موادمعدنی موجود در کلم پیچ

کلم پیچ سرشار از سولفور و ویتامین سی می باشد.

فقط با یک فنجان  کلم بدن خود را از ویتامین های مبارزه کننده با بیماری ها یعنی C,A,E,K و مقادیر منگنز، مس، ویتامین های B ، فیبر، کلسیم و پتاسیم غنی کنید. با هر وعده از کلم پیچ، شما می توانید بیش از 45 آنتی اکسیدان فلاونویید منحصر به فرد، دریافت کنید که خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی دارند.

ویتامین E,K و A محلول در چربی هستند، که در این ترکیب بادام می تواند برای اطمینان از جذب مناسب استفاده شود. بادام حاوی چربی اشباع نشده و سالم است .

پیشگیری از بیماریها با مصرف کلم پیچ

 نتایج پژوهشهای صورت پذیرفته نشان داده اند که مصرف کلم پیچ می تواند احتمال ابتلا به سرطان پروستات و سرطان ریه را در افراد کاهش می دهد.

خواص پوست بادام

یکی از سالم ترین جنبه های بادام، پوست آن باشد زیرا، سرشار از آنتی اکسیدان هایی از جمله فنل، فلاونوییدها و اسیدهای فنولیک، است که معمولاً با میوه ها و سبزیجات در ارتباط هستند.

خواص کلم پیچ در پیشگیری از بیماری ها

تحقیقاتی که بر روی خواص کلم پیچ صورت پذیرفته نشان داده اند که در زنانی که کلم پیچ را در زنجیره ی غذایی خود افزوده اند احتمال بروز سرطان سینه به شدت کاهش می یابد. پتاسیم موجود در کلم می تواند باعث باز شدن رگهای خونی گردد و سیستم گردش خون را بهبود می بخشد. در تحقیقات صورت پذیرفته نتایج نشان داده اند که در کلم ماده ای به نام "تارتاریک اسید" وجود دارد که از تبدیل قند و کربوهیدارت به چربی ممانعت می کند. کلم همچنین دارای مقادیر زیادی فیبر است که مصرف آن می تواند به کاهش وزن کمک نماید.

مطالعات نشان داده است که در یک وعده یک اونسی از بادام دارای مقدار مشابه کل پلی فنول یک فنجام کلم بروکلی بخار پز شده یا چای سبز است. بادام ماده ی غذایی مناسبی برای ترکیب با کلم پیچ است. برای مثال میتوان از بادام در یک سالاد کلم پیچ استفاده کرد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید