تماشای تلویزیون برای کودکان مفید است تا مضر

دکتر حمیدرضا بادلی

view


تماشای تلویزیون در کودکان چقدر شایع است

تماشای تلویزیون توسط کودکان باعث می شود تا والدین وقت بیشتری برای انجام کارهای خود داشته باشند. اما خوب است بدانید که میزان تماشای تلویزیون از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

فیلم نقاشی کودکان و توصیه هایی در خصوص تربیت فرزندان
فیلم چگونگی ارزیابی و پایش رشد قدی در کودکان
منحنی رشد کودک چه می‌گوید؟
در یکی از تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که میزان تماشای تلویزیون در کودکان 2 تا 5 سال تاثیر بسزایی در افزایش شاخص توده ی بدنی این کودکان در ده سالگی خواهد داشت. 

از آنجاییکه عادات کودک از سنین پایین در وی شکل می گیرد، بهتر است عاداتی به غیر از تماشای تلویزیون را در وی پایه گذاری کنید. بهتر است هنگام انجام کارهای خانه کودک را نیز در آن کار دخیل کنید. 

نشانه های یک کودک نابغه

همراهی کودک در جارو زدن، آشپزی کردن و محول کردن کارهای خانه به او باعث می شود تا کودک زمان کمتری را صرف تماشای تلویزیون نماید. از وسایل آموزش و اسباب بازی مناسب وی برای سرگرم کردنش استفاده نمایید. بهتر است برخی از این وسایل را همیشه در دسترس کودک قرار ندهید و تنها در زمانهاوی خاص در اختیارش بگذارید تا برایش جذاب باشد.

نکاتی در مورد فرزندپروری کودک ونوجوان

 

بجای اینکه کودکتان را در معرض هرگونه برنامه تلویزیونی قررا دهید، سی دی هایی مناسب وی تهیه کنید و بگذارید کودکتان آنها را تماشا نماید. در مورد علت خاموش کردن تلویزیون با کودکتان صحبت نمایید.

با بد دهنی کودکم چه کنم

در مورد میزان تماشای تلویزیون و اینکه به اندازه ی کافی تلویزیون تماشا کرده است برایش توضیح دهید. همیشه قبل از شروع برنامه ی تلویزیونی در خصوص مدت زمانی را که کودکتان اجازه دارد تلویزیون تماشا کند به او توضیح دهید.

 
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

متخصصین

حمیدرضا بادلی

حمیدرضا بادلی

فوق تخصص کلیه کودکان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید