جوانه ها مواد غذایی با خواص درمانی شگفت انگیزند

view

فواید لوتیولین ترکیب ضد سرطانی موجود در سبزیجات

لوتیولین یک ترکیب ضد التهابی مهم موجود در برخی سبزیجات مانند کرفس، فلفل و هویج است. در مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده است که هر چه میزان مصرف لوتیولین در مدلهای حیوانی بیشتر باشد احتمال از دست دادن حافظه مرتبط با سن در موشها کاهش می یابد. مصرف سبزیجات حاوی لوتیولین همچنین می تواند گسترش سرطان سینه را کند نماید. در آزمایشات صورت گرفته محققان دریافتند زمانیکه سلولهای سرطاانی بافت سینه در برابر لوتیولین قرار می گیرند از بین می روند. ضایعات خوش خیم در بافتهای سینه در صورتیکه در کنار محرکهایی همچون پروژسترون می توانند تبدیل به تومور گردند زیرا پروژسترون رگهای خونی را جذب نموده و این بافتهای خوش خیم را تغذیه می نمایند،  در نتیجه این بافتها گسترش می یابند و تبدیل به تومور می شوند.

جوانه ها، مواد غذایی با خواص درمانی شگفت انگیز

در صورتیکه بدنبال افزایش میزان سبزیجات در رژیم غذایی خود هستید، اضافه کردن جوانه ها را امتحان نمایید.

جوانه ها حاوی مواد مغذی، آنتی اکسیدانها، مواد معدنی و ویتامین ها هستند. جوانه ها با حجم کمتر از سبزیجات حاوی مقادیر بیشتری مواد مغذی هستند.

دانه ی آفتابگردان و جوانه ی نخود در بالای فهرست تمام دانه هایی هستند که شما می توانید سبز کنید، معمولاً هر کدام 30 برابر مغذی تر از سبزیجات ارگانیکی هستند که شما می توانید در باغچه ی حیاط خود پرورش دهید و برداشت نمایید.

کیفیت پروتیین و مقدار فیبر لوبیا، آجیل، دانه ها و غلات زمانیکه جوانه زده شد ارتقاء می یابد. جوانه ها همچنین حاوی حدود 100 برابر آنزیم بیشتر از میوه ها و سبزیجات هستند. جوانه ها همچنین به بازسازی سلولهای سالم کمک می کند؛

جوانه ها تاثیر قلیایی بر بدن انسان دارند و به محافظت بدن انسان در برابر بیماریهایی از جمله سرطان کمک می نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید