خواص روغن هسته ی انگور

view

 

1- روغن هسته ی انگور حاوی مقادیر زیادی اسید چرب امگا شش می باشد.

2- استفاده از روغن هسته ی انگور بر روی موها و پوست می تواند به ارتقاء سلامت و زیبایی مو و پوست شما کمک نماید.

3- از روغن های هسته ی انگوری که بصورت طبیعی گرفته شده برای مصارف پخت و پز استفاده نمایید.

یکی از محصولات جانبی انگور از فرایند شراب سازی، روغن هسته ی انگور است.

روغن هسته ی انگور از هسته ی انگور استخراج می گردد و یکی از محصولات طبیعی کمک کننده به حفظ سلامت و زیبایی پوست می باشد. این روغن همچنین بعنوان یکی از روغن های گیاهی در مصارف پخت و پز نیز استفاده می گردد.

آیا مصرف روغن هسته ی انگور بی ضرر است؟

در خصوص فواید روغن هسته ی انگور بحث های فراوانی صورت گرفته است. بخشی از این بحث ها و مجادله ها در مورد چگونگی استخراج روغن از هسته ی انگور می باشد. در مواردی که روغن هسته ی انگور به صورت صنعتی استخراج می شود، باز مواد شیمیایی حلال مانند هگزان استفاده می گردد. هگزان یک ماده ی آلاینده و سمی است.

البته هنوز اثرات مضر این ماده ی شیمیایی در روغن هسته ی انگور روی سلامت انسان مشخص نشده است. همچنین ممکن است در طی فرایند روغن گیری، هسته ی انگور در دمای بسیار بالا قرار گیرد که می تواند باعث اکسید شدن روغن هسته ی انگور می گردد. روغن هسته ی انگور باید در دمای پایین استخراج گردد.

فواید روغن هسته ی انگور:

روغن هسته ی انگور حاوی مقادیر بسیاری از اسید چرب غیر اشباع  پلی است. بر طبق گزارش انجمن قلب امریکا، مصرف روغن هسته ی انگور بجای مصرف چربیهای اشباع و ترانس می تواند همراه با فواید بسیاری در جهت بهبود سلامت قلب انسان باشد. مصرف روغن هسته ی انگور می تواند به کاهش کلسترول کاهش احتمال بروز عارضه های قلبی کمک نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید