خواص گیاه گل گاو زبان

view

برای درمان عارضه های پوستی همچون اگزما، درماتیت، آرتریت روماتویید و همچنین کنترل استرس، دیابت، اختلال بیش فعالی و نقص توجه و عارضه های قلبی می توان از روغن دانه ی گل و گاو زبان استفاده نمود.
در سایر قسمتهای این گیاه نیز استفاده می شود؛ برای مثال از برگها و گل آن برای درمان افسردگی استفاده می شود. از این قسمتهای گیاه همچنین می توان در از بین بردن تب و سرفه استفاده نمود. در مواردی که فرد دچار اختلالات هورمونی و یا التهاب ریه باشد، از این گیاه می توان بعنوان یک التیام بخش استفاده نمود.
 از دیگر فواید مصرف گل گاو زبان، تاثیر آن در افزایش شیر مادران است. بسیاری از افراد از دم کرده ی گل گاو زبان برای درمان سرماخوردگی و برونشیت استفاده می کنند. در صورتیکه گل گاو زبان بر روی پوست مالیده شود می تواند در درمان درماتیت کمک کننده باشد. در بسیاری از صنایع بهداشتی و مراقبتی از گل گاو زبان استفاده می شود.
 این گیاه همچنین یک داروی از بین برنده ی سر دردهای میگرنی نیز می باشد و می تواند مجاری تنفسی را ضد عفونی نماید. در واقع در دانه ی گل گاو زبان روغنی وجود دارد که حاوی اسید چرب گاما لینوییک می باشد؛ این اسید چرب تاثیر ضد التهابی دارد.

عوارض جانبی مصرف گل گاو زبان:

استفاده از روغن دانه ی گیاه گل گاو زبان چه بصورت خوراکی مصرف گردد و چه بر روی پوست مالیده شود برای انسان بی ضرر می باشد. اما مصرف بیش از اندازه ی روغن آن از آنجاییکه حاوی الکالویید پیرولینزیدین است می تواند باعث ایجاد سرطان در انسان گردد. استفاده بیش از اندازه روغن دانه ی گل گاو زبان همچنین در دوران بارداری و شیردهی نیز می تواند خطرناک باشد. 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

دکترهمه
درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را از این قسمت ارسال کنید

دکترهمه

درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را در این قسمت وارد کنید

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید