خوردن دیروقت شام باعث ابتلای کودکان به چاقی نمی شود

دکتر حمیدرضا بادلی

view

در جدیدترین مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که خوردن شام دیروقت، پس از 8 شب ارتباطی به افزایش وزن در انسان ندارد. در مطالعه ای که اخیراً به انجام رسید محققان دریافتند که شام دیروقت باعث ایجاد چاقی در کودکان نمی گردد. در پژوهش هایی که در گذشته انجام گردیدند نتایج نشان داده بود که در زمان خوردن وعده ی شام در بروز چاقی و اضافه وزن در کودکان تاثیر دارد.

 

بیشتر بخوانید: جای نوشابه از عرقیات گیاهی استفاده کنید

 

محققان بریتانیایی بر روی 1600 کودک و نوجوان بین 4 تا 18 سال به تحقیق پرداختند. نتایج این تحقیقات نشان داد که احتمال بروز اضافه وزن و چاقی در بین کودکانی که بین ساعات 8 تا 10 شب شام می خوردند بیشتر از کودکانی  که بین ساعات 2 عصر تا 8 شب شام می خوردند بیشتر نمی باشد. نتایج این مطالعه بسیار تعجب برانگیز بوده است. نتایج این مطالعه تعجب محققان را برانگیخته است.

در بریتانیا از جمله عوامل تاثیر گذار در بروز چاقی کودکان، کیفیت رژیم غذایی، میزان فعالیتهای جسمانی و ساعت خوردن وعده ی شام است. محققان همچنین بر روی تاثیرات زمان خوردن وعده ی شام در حال مطالعه و بررسی هستند. عواملی همچون خوردن یا نخوردن صبحانه و عادات خواب نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در بروز چاقی کودکی هستند.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد چاقی کلیک نمایید

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

متخصصین

حمیدرضا بادلی

حمیدرضا بادلی

فوق تخصص کلیه کودکان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید