در زمان سرماخوردگی سوپ مرغ بخورید.

view
شاید یکی از راحت ترین و ساده ترین غذاهایی که می شناسیم سوپ مرغ باشد، اما همین غذای به نظر ساده سرشار از مواد مغذی و پر از خاصیت است .

سوپ مرغ به عنوان درمانی برای سرماخوردگی از حدود 12 قرن پیش مورد استفاده قرار می گرفته است. مایع سوپ مرغ به مبارزه با عفونتهای درون بدن کمک می نماید .

بخار سوپ هم باعث کاهش و یا حتی از بین رفتن گر گرفتگی های بدن حین سرماخوردگی می گردد. ترکیبات موجود در سوپ مرغ بگونه ای است که التهابات فرد سرماخورده را التیام می بخشد. در هنگامی که فردی دچار سرماخوردگی می گردد بخشی از بدن فرد نسبت به بیماری واکنش می دهد و سبب تحریک بدن و ایجاد علایم رایج سرماخوردگی مانند تولید مخاط، سرفه و عطسه می شود .

فواید سوپ مرغ

مطالعاتی که بر اثرات سوپ مرغ در سلامت افراد انجام شده نشان داده است که سوپ مرغ اثراتی بیش از اثر دارویی دارد. به گزارش نیویورک تایمز خوردن سوپ مرغ به افزایش حرکت مخاط بینی کمک می نماید. نتایج مطالعات دیگر حاکی از آنست که سوپ مرغ عملکرد مژکها را ارتقاء می بخشد. مصرف سوپ مرغ همراه با سبزیجات سرشار از مواد  مغذی است در روند بهبودی فرد سرماخورده بسیار تاثیر گذار می باشد .

مواد موجود در سوپ مرغ که سلامت سوپ مرغ را ارتقاء می بخشند :

    گوشت مرغ :

گوشت مرغ منبع مناسبی از پروتیین، ویتامین B ، سلنیم و فسفر است. گوشت مرغ همچنین حاوی آمینو اسید طبیعی است که این آمینواسید سیستین نامیده میشود. گوشت مرغ باعث کاهش ماده ی لزج در شش ها می شود و آنرا کمی چسبنده تر می نماید و اینگونه شما می توانید آنرا براحتی خارج نمایید .

گوشت مرغ حاوی مقادیر بسیار زیادی پروتیین است و بسیاری از موارد مورد نیارز بدن را می تواند تامین نماید. گوشت مرغ شامل مقادیر فراوان از گوگرد، آمینواسیدهایی مثل سیستیین و میتونین، لکویین و والین می باشد که برای حفاظت معده، اسکلت ها و ماهیچه ها ضروری اند .

تمام انواع ویتامین B در گوشت مرغ وجود دارد. گوشت مرغ همچنین سرشار از سلسیم، زینک، مس، فسفر، منگنز و آهن است .

کلم:

کلم یکی از ترکیبات مهم سوپ مرغ می باشد. کلم حاوی آنتی اکسیدان قوی، ویتامین آ و سی و مواد گیاهی مثل سایکویس می باشد. کلم به رفع مسمومیت کمک می نماید. کلم همچنین از بدن در برابر ابتلا به سرطان پستان، سرطان روده و سرطان پروستات حفاظت می نماید .

سیر:

مطالعات و تحقیقات  بسیاری که بر روی این ماده ی غنی از خاصیت انجام شده اند، 150 خاصیت برای این ماده ی مغذی شناخته شده اند مصرف سیر می تواند به کاهش خطر بروز عارضه های قلبی، کاهش کلسترول بالا، کاهش فشار خون بالا و روند بهبودی انواع سرطان مانند سرطان ریه و سرطان پروستات کمک نماید. سیر همچنین دارای مقاومت بالا و دارای خواص بسیار در جهت مقابله با عفونتهای بدن است. سیر یک ماده غذایی ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچ است .

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید