راههایی آسان جهت کنترل سردردهای میگرنی

view

اگر شما از جمله ی افرادی هستید که از درد ناشی از سردردهای میگرنی مدام شکایت می کنید، راهکارهای زیر می تواند به شما در کنترل و کاهش این سردردها کمک نمایند.

تاثیر انجام حرکات ورزشی بر میگرن بسیار زیاد است.

 در صورتیکه دچار میگرن هستید اما هیچ گاه وقت کافی به انجام فعالیتهای ورزشی اختصاصی نداده اید سعی کنید در اولین فرصت به فکر اضافه کردن فعالیتهای جسمانی و ورزش به برنامه ی روزانه ی خود باشید.

انجام فعالیتهای ورزشی بر روی عملکرد قلب تاثیر می گذارد و قلب با پمپاژ بیشتر خون به اکسیژن رسانی بهتر سلولهای بدن کمک می کند و در نتیجه شما با کاهش سردردها و تعداد دفعات سردرد مواجه خواهید شد.

تغییر شیوه ی زندگی افراد علاوه بر اضافه کردن ورزش به زندگی روزانه می تواند با تغییر رژیم غذایی افراد به کاهش سردردهای میگرنی در افراد گردد.

مصرف مواد غذایی همچون کافیین، قهوه، شکلات، الکل، مواد غذایی فراوری شده مانند کنسروها می توانند باعث تشدید علایم میگرن و سردردهای میگرنی گردد.

در تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که مصرف برخی ویتامین ها مانند ویتامین ب دو می تواند در کاهش دفعات بروز سردردهای میگرنی موثر باشد.

 همانند سایر بیماریها با تغییر شیوه ی زندگی و اصلاح انتخاب های نادرست در شیوه ی زندگی می توانید تا حدی سردردهای میگرنی خود را کنترل نمایید.

برای تغییر شیوه ی زندگی هیچ گاه دیر نیست.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید