راههای تغییر خلق و خو در انسان

view

زمان به سرعت در حال گذر است. بسیاری از افراد در طی زمان و با توجه به درگیری هایی که در زندگی هر فرد وجود دارد، وقت کمتری برای توجه به حال و هوای خود اختصاص می دهند. راهکارهای زیر می تواند به تغییر خلق و خوی انسان کمک نماید.
1- آروماتراپی یکی از روشهای درمانی است که امروز توسط محققان بکار می رود.

2- بوسیدن یکدیگر: در زمان ورود به منزل سعی کنید پس از سلام و احوالپرسی همسر خود را ببوسید. بوسیدن باعث می شود تا عملکرد سیستم ایمنی بهتر اتفاق افتد و همچنین کاهش استرس و تنش را در پی خواهد داشت.

3- مصرف ماهی: مصرف ماهی می تواند به بهبود خلق و خوی انسان کمک نماید.

4- خندیدن: یکی از راههای بهبود خلق و خو در انسان خندیدن است. سعی کنید از ته دل بخندید. بهتر است  خود را در موقعیت ها و مکان های شاد قرار دهید. خندیدن باعث می شود استرس در شما کاهش یابد و همچنین عملکرد سیستم ایمنی شما بهبود یابد. تماشای فیلم های کمدی نیز می تواند به شما در بهبود خلق و خود کمک نماید.

5- چای: نوشیدن چای می تواند باعث کاهش استرس و تنش در انسان شود. چای سبز حتی می تواند در بهبود خلق و خو مفیدتر است از سایر انواع چای باشد.

6- خوابیدن: داشتن یک خواب با کیفیت نیز می تواند به بهبود عملکرد حافظه شما و همچنین بهبود خلق و خوی شما کمک نماید. خواب شبانه از اهمیت بسزایی برخوردار است. سعی کنید یک خواب با کیفیت داشته باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید