راهکار جدید در کاهش کلسترول بد خون

view

خوردن چربی های سالم که آووکادو نیز آن ها را دارا می باشد، مخصوصا برای مراقبت از سلامت قلب و تنظیم کردن سطح کلسترول شما بسیار سودمند است.

مطالعات نشان داده است که از بین افرادی که اضافه وزن دارند، آن هایی که رژیم ملایم چربی با مصرف یک عدد آووکادو در روز داشته اند در مقایسه با آن هایی که یک رژیم غذایی متوسط آمریکایی برای کاهش چربی داشته اند، سطح تراکم لیپوپروتیین (LDL ) پایین تری دارند.

با استفاده از آووکادو ذرات کوچک و متراکم کلسترول LDL به صورت ویژه ای ضعیف تر می شود و این یک برتری بسیار مهم است..

این واقعیت که خوردن یک آووکادو درروز به پایین آمدن این زیرمجموعه ها که ذرات کلسترولی خطرناک هستند کمک می کند، دلیل خوبی برای اضافه کردن آن به رژیم غذایی شماست. به علاوه پژوهش های گذشته نشان داده است که آووکادوها می توانند به بهبود پروفیل های لیپید(مواد چربی که شامل موم و فسفاتید و سروبروزیدها می باشند.) هم در افراد سالم و هم در افراد با کلسترول بالا کمک می کنند.

تنها با پیگیری یک هفته ای رژیم غذایی استفاده از چربی های اشباع نشده ی موجود در آووکادو افراد سالم بهبود 16 درصدی را در سطح کلّی کلسترول خود شاهد بودند.

در آنهایی که سطح کلسترول بالایی داشتند نیز رژیم غذایی آووکادو باعث شد کلسترول کلّی 17% و هر دوی تری گلیسرید و کلسترول LDL به اندازه 22% کاهش داشته باشند. همچنین این رژیم باعث افزایش11% HDL یا همان کلسترول خوب در آن ها شده است.

حتّی یک پژوهش نشان داده است که خوردن یک نیمه از یک آووکادوی متوسط با همبرگر در مقایسه با خوردن همبرگر بدون آن، به صورت چشم گیری از مشکلات ایجاد شده توسط اینترلوکین -6  جلوگیری می نماید. بر اساس دست آورد های آقای دکتر دیوید هِبِر سرنخ های امیدبخشی از تاثیر مثبت توانایی آووکادو بر بهبود شرایط عروقی و سلامت قلبی دیده شده است.

منبع: mercola.com

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید