راه حلهای مناسب خوابیدن کودکان دبستانی

view


مسیله خواب در گروه سنی دبستان بسیار اهمیت دارد. کودکان و نوجوانان بیش از بزرگسالان به خواب احتیاج دارند. خواب این گروه سنی باعث پیشرفت فیزیکی و ذهنی سریع آنان می‌شود.

متخصصان کودکان و نوجوانان بر این باورند که ذهن کودکان به‌طور معمول برای انجام تکالیف مدرسه درگیر است. به‌همین دلیل به‌ خواب رفتن کودکان در باره‌ی زمانی مشخص برای حفظ سلامت آنها امری ضروری به نظر می‌رسد.

از آنجا که به راحتی نمی‌توان نیاز کودک به خواب را از چهره‌ی کودک دریافت، به همین دلیل والدین می‌یابد اهتمام لازم در جهت داشتن خوابی مناسب برای کودک انجام دهند.

راهکارهای مفید جهت کمک به کودک برای داشتن خواب راحت‌تر

سعی کنید برنامه‌ی روزانه منظمی حتی برای خواب کودک داشته باشید.

یک برنامه ی روشن و استاندارد برای خواب کودکان تهیه کنید. 15 تا 30 دقیقه قبل از خواب، کودک را برای رفتن به رختخواب آماده کنید.

یک روش توصیه شده برای کودکان سنین زیر ده سال برای آمادگی خواب شامل موارد زیر است: حمام، پوشیدن لباس خواب، مسواک کردن دندان، خواندن داستان و گفتن شب به خیر.   

قبل از خواب مصرف مواد غذایی پر حجم و تنقلات خودداری کنید. اجازه ندهید مواد غذایی شیرین یا شکلات توسط کودک قبل از خواب مصرف شود. از دریافت نوشیدنی‌های قهوه دار حتی در اواخر شب نیز خودداری کنید.

محیط خواب جذاب برای کودک فراهم نمایید. مطمین شوید که تخت کودک در محیطی آرام، تاریک و با دمای مناسب قرار گرفته است. سعی کنید هر شب در همان محیط به خواب رود.

تلاش کنید کودک‌تان به‌طور مستقل بخوابد حتی در نوزادی و شیرخوارگی حتماً او را در تخت خواب خودش قرار دهید. برای این‌که با این مسیله کنار بیاید از دوران نوزادی این عمل را انجام دهید. چون کودک هرچه بزرگ‌تر شود، حذف وابستگی او به پدر و مادر برای خواب سخت‌تر است

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید