راه های پیش گیری از انتقال اسهال کودک به دیگران

دکتر حمیدرضا بادلی

view

پیش گیری از انتقال اسهال کودک به دیگران

اسهال یکی از بیماری های است که می تواند به شدت مسری باشد به خصوص اگر منبع عفونی آن حالت باکتریایی یا ویروسی داشته باشد که در این حالت احتمال انتقال به دیگران بسیار زیاد است

در خصوص اسهال مطالب مختلفی در وب سایت قرار داده شده است که چه مواد غذایی را می توانید در دوران اسهال برای فرزندتان استفاده کنید و چه مواد غذایی در این دوران ممنوع است اینکه وضعیت کم آبی فرزند خود را چگونه برسی کنید و موارد این چنینی نیز در وبسایت دکتر همه قرار گرفته که پیشنهاد می کنیم حتما واژه اسهال را از قسمت جست و جو برسی کرده و مطالب را هم مطالعه کنید.

چگونه می توان از انتقال عامل اسهال جلوگیری کرد؟

باید توجه کنید که سعی کنید حتما دستان خود را با آب گرم و صابون هر بار که پوشک فرزندتان را عوض می کنید بشویید ، با این کار شما می توانید از انتقال عامل عفونی جدا اجتناب کنید. اگر که پوشک فرزندتان را عوض کردید حتما آن را از محل زندگی خود دور کنید یا در یک جای بسیار تمیز قرار دهید و سعی کنید با این روش از انتقال عامل عفونی جدا جلوگیری کنید.

در زمان اسهال سعی کنید از فرستادن فرزندتان به مهدکودک یا جای دیگر برای نگهداری اجتناب کنید تا فرزندتان پس از بهبود به این مراکز برود.

در خصوص اسهال اگر عوارض برای فرزندتان ایجاد کرد حتما با پزشکتان مشورت کنید گاهی از اوقات نیاز است که فرزند شما از داروها یا محلول های خاصی استفاده کند به همین خاطر از درمان خودسرانه بپرهیزید و حتما با پزشک فرزندتان مشورت کنید.

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۱ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید