روزهای پس از ترک سیگار چه باید کرد (قسمت دوم)

view

 

روزهای ابتدایی ترک سیگار همراه با دشواریهای فراوان برای فرد می باشد.راهکارهای زیر در کاهش این دشواریها می توانند کمک کننده باشند..

 

ازمصرف  الکل بپرهیزید

الکل نوشیدن از جمله مواردی است که افراد را مجدداً به سیگار کشیدن متمایل می سازد.

 

چیز ی در دهان خود  بگذارید

همیشه خوراکی‌هایی به همراه  خود داشته باشید تا در مواقعی که تمایل به سیگار کشیدن پیدا کردید از آن خوراکی ها مصرف نمایید. .یکی  ازضرورت ها  برای تمایل به سیگار در  دهان بردن چیزی است. بجای سیگار می‌توانید از انواع آدامس های بدون قند و یا  شکلات تلخ مصرف کنید.. در صورتیکه  نگران بروز اضافه  وزن هستید سعی کنید از خوراکی‌ها ی مناسب انتخاب نمایید. .

. مصرف مواد غذایی حاوی کافیین را محدود کنید

کافیین می تواند به افراد جهت بهبود عملکرد روزانه بخصوص برای از بین بردن خستگی کمک کند ولی مصرف ان در  برخی افراد می‌تواند اضطراب‌آور باشد و می‌تواند علایم ترک نیکوتین را تشدید نماید.

 

مناطق ممنوعه ی سیگار کشیدن تعبیه نمایید

زمانیکه به مصرف سیگار تمایل پیدا می‌کنید به مکانی بروید که نمی‌توانید سیگار روشن کنید مکان هایی همچون سینما، کتابخانه.  .

 

علت ترک سیگارتان را فراموش ننمایید

فهرستی از علتهای  ترک سیگارتان تهیه نمایید. چند کپی از این فهرست داشته باشید و در بخش هایی از منزل  که بیشترین زمان خود را در آنجا سپری می‌کنید بگذارید. مثل کنار میز توالت،آشپزخانه و دفتر کار . جاهایی لیست هایتان را قرار دهید که براحتی دیده شوند.

 

روزهای پس از ترک سیگار چه باید کرد (قسمت اول)

 

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

دکترهمه
درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را از این قسمت ارسال کنید

دکترهمه

درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را در این قسمت وارد کنید

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید