شب ادراری درکودکان به زبان ساده

دکتر حمیدرضا بادلی

view

?اما چون بسیاری از آن ها تمایلی ندارند که مسیله خود را بیان نمایند بنابراین شما نمی توانید دقیق بدانید که چند نفر از آنها مانند شما چنین مشکلی دارند.
?ادرار در بدن توسط کلیه ها تولید می شود و در مثانه که عضوی است کیسه ای وگشاد شونده، جمع می شود وقتی مثانه پر میشود به مغز شما پیامی می فرستد که من از ادرار پر شده ام. برای بچه هایی که شب ادراری دارنداین پیام و در خواست با صدای بلند و مشخص شنیده نمی شود بنابراین او نمی داند که چه زمانی نیاز به ادرار دارد. بنابراین از خواب بیدار نمی شود و به جای آن رختخواب خود را خیس می نماید.✅چرا شب ادراری اتفاق می افتد ؟شب ادراری دلایل بسیار زیادی دارد اما مهم­ترین علت آن: مثانه نمی­تواند ادرار را در زمان خواب در خود نگه دارد .

که می­تواند بدلیل:

?مثانه شما آنقدر بزرگ نیست که بتواند ادرار را در خود نگه دارد .
?با وجود این­که مثانه شما با ندازه کافی بزرگ است ولی دستپاچه و عصبی است و نمی­گذارد که به صورت کامل از ادرار پر شود
?احتمالا یک ماده ای که در حالت معمول از مغر تولید (وازوپرسین) می­شود و سبب کاهش تولید ادرار در طی شب می­شود به اندازه کافی تولید نمی­شود و اگرچه مثانه اندازه کافی دارد ولی توانایی نگهداری این مقدار ادرار را در طی شب ندارد.
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۲۷ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید