شرایط نامناسب نگهداری، آبلیمو را اکسیده می کند

view

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو بر سخنان رییس هییت مدیره صنعت آبلیموی ایران،درخصوص غیر مجاز بودن بسته بندی آبلیمو در بطری های بزرگتر از دو لیتر صحه گذاشت.

به گزارش وب دا دکتر سهیل اسکندری با تایید سخنان چند روز گذشته  رییس هییت مدیره صنعت آبلیموی ایران، درباره تعامل موثر با سازمان غذا و دارو، خصوصا غیر مجاز بودن بسته بندی آبلیمو در بطری های بزرگتر از دو لیتر گفت: از آنجایی که آبلیمو در منازل بیشتر بعنوان چاشنی و طعم دهنده غذایی و بسیار اندک مصرف می شود ،نگهداری  مقادیر زیادی آبلیمودرظرف های حجیم احتمال ایجاد شرایط نامناسب نگهداری را زیاد می کند  که خود این موضوع باعث اکسیده شدن آبلیمو و اسیب دیدن مواد مفید آن می شود.


وی ادامه داد: تولید کنندگانی که بر حسب سفارشات مراکز دولتی، ارگانها و سازمانها قصد دارند تولیدات خود را با بسته بندیهای بزرگتر از دولیتر به فروش برسانند صرفا با انعقاد قرارداد مشخص می توانند نسبت به ارایه بسته بندیهای بزرگتر از 2 لیتربرای این چاشنی محبوب و قدیمی اقدام نمایند.

دکتر اسکندری با تاکید بر اینکه ابلیمو ها ی اکسیده شده هیچگونه ارزش غذایی ندارد تصریح نمود: ویتامینهای مورد انتظار مصرف کننده، از یک میوه سالم از این محصولات بدست نخواهد آمد ضمن اینکه از نظر ظاهری نیز هم رنگش تغییر می کند و تغییر شکل در پی خواهد داشت.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان با بیان اینکه توصیه عمومی ما به تازه خوری محصولات است اظهار داشت: این مطلب یکی از محورهای تغذیه سالم است

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید