شکلات و سلامتی

view

شکلات از دانه‌های کاکایو ساخته‌ می‌شود.

 شکلات همچنین حاوی پروتیین، آهن، کافیین و مواد دیگر است. علیرغم باور عمومی هیچ شواهدی مبنی بر مصرف شکلات در ایجاد آکنه وجود ندارد.

شکلات از نظر میزان شکر و چربی بسیار غنی است. یک رژیم سلامت و متعادل می‌تواند شامل معیار کمی شکلات باشد اما میزان زیاد آن می‌تواند باعث افزایش وزن باشد.

در دانه‌های کاکایو موادی وجود دارد که می‌تواند در پیش‌گیری از ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان و سایر بیماری‌ها در ژنراتیو موثر باشد اما شواهد بیش‌تری برای اثبات این ادعا لازم است.

محتوای تغذیه‌ای شکلات بر حسب دستور ساخت آن متفاوت است. به‌طور کلی شکلات شامل پروتیین، ویتامین‌C، کلسیم، فسفر، آهن، مس و آنتی‌اکسیدان‌هاست.

علیرغم این‌که شکلات‌ها دارای مواد مغذی و سلامت برای بدن هستند، اما شکلات‌ها سرشار از چربی و شکر افزوده هستند، به همین دلیل شکلات را جزء غذاهایی می‌دانند که باید در مصرف آن احتیاط نمود. استفاده‌ی بیش از حد چنین موادی، سلامت فرد را با افزایش وزن بی‌اندازه و ناسالم به خطر می‌اندازد. مصرف شکلات باید تا 25 گرم و گاهاً اتفاق افتد.

میگرن یک سردرد ناتوان کننده است که به‌وسیله‌ی اسپاسم شریان‌های مغز اتفاق می افتد. مکانیزم این عمل همچنان ناشناخته است. اما با این وجود برای شروع کننده‌ی این بیماری شناخته شده است. البته بسیاری از آزمایشات بین‌المللی به عوامل دیگری همچون استرس، هورمون‌ها و به عنوان عامل ایجاد میگرن اشاره کرده‌اند.

شکلات همچنین در باور عمومی به عنوان عامل ایجاد آکنه شناخته شده است. اما تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر درستی این ادعا یافت نشده است. محققان تاکنون به هیچ فرایند شیمیایی و یا محتویاتی در شکلات پی نبرده‌اند که باعث ایجاد آکنه در افراد شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید