شیوه زندگی در دوران بارداری

view

محققان بر این باورند که با اعمال برخی از تغییرات در شیوه ی زندگی زنان باردار این افراد می توانند دوران بارداری بدون عارضه ای را سپری نمایند. بر طبق آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها، حدود 6 میلیون بارداری سالانه در امریکا اتفاق می افتد. بسیاری از این زنان دچار برخی عارضه ها در دوران بارداری می شوند.

عارضه های دوران بارداری:

 کم خونی

 عفونت

 مجرای ادراری

 افزایش فشار خون بارداری

 زایمان زودرس

 در مطالعه ی صورت پذیرفته توسط محققان کشورهای انگلستان ایرلند و نیوزیلند، نتایج نشان داده است که با تغییر برخی فاکتورهای دخیل در شیوه ی زندگی افراد، مانند افزایش مصرف میوه ها قبل از بارداری و حفظ وزن مناسب، زنان باردار می توانند یک دوره ی بارداری نرمال را تجربه نمایند.

محققان 5628 زن را که تاکنون بارداری را تجربه نکرده بودند را مورد مطالعه قرار دادند. 3196 نفر از این افراد از استرالیا و 2432 نفر هم از انگلستان و ایرلند بوده اند. این زنان از هفته ی 20-15 بارداری مورد مطالعه قرار گرفتند تا فاکتورهایی را که در بروز عارضه های بارداری دخیلند شناسایی کنند. از این میان 61 درصد زنان دوران بارداری بدون عارضه ای را گذراندند. زنان ایرلندی و انگلیسی کمترین میزان بارداری های بدون عارضه را داشته اند.

شایع ترین دلیل برای بروز بارداریهای همراه با عارضه برای زنان، جنین کم وزن تر از نرمال بوده است. و سپس فشار خون بالا و افزایش فشار خون و زایمان زودرس از دیگر عارضه های بارداری بوده اند.

محققان دریافتند که حفظ وزن مناسب مادر، رژیم غذایی مناسب از عوامل تاثیر گزار در بروز بارداریهای همراه با عارضه هستند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید