علایمی که نباید نادیده گرفته شوند.

دکتر حمیدرضا بادلی

view

علایمی که نباید نادیده گرفته شوند، کدامند؟

خونریزی از مقعد

اگر خونریزی از مقعد همراه با تغییرات مزاجی در فرد باشد می تواند دلیل مهمی داشته باشد. بیماریهای التهابی معده، بیماری کرون وسرطان معده می توانند از دلایل بروز خونریزی از مقعد باشند.

وجود توده در بدن

بروز هرگونه توده در بدن را باید جدی گرفت و حتماً به پزشک مراجعه نمود. برای مثال خانم­ها باید به منظور بررسی سلامت سینه هایشان، هرازگاهی خود به بررسی وجود توده در سینه هایشان بپردازند.

 کاهش وزن غیرعمد

 به نظر می آید که نیمی از جمعیت جهان در حال کاهش وزن خود هستند و این کاهش وزن خواسته اتفاق می افتد. کاهش وزن بصورت غیر عمد می تواند نشانه ای از بروز بیماریهای جدی باشد. عارضه های هورمونی همچون دیابت و یا پرکاری تیرویید اغلب با کاهش وزن همراه هستند. البته به هنگام بروز بسیاری از بیماریهای التهابی و سرطان ها نیز کاهش وزن اتفاق می افتد.

 خستگی و ضعف

 همه ی انسانها دچار خستگی می شوند. اما ضعف و خستگی مداوم که حتی با استراحت هم از بین نمی رود می تواند نشانه ی وجود بیماری در بدن باشد. در مواردی که فرد دچار خستگی های مفرظ می شود بهتر است آزمایش خون از وی گرفته شود. در چنین مواقعی معمولاً فرد دچار کم خونی، عارضه های کلیوی، مشکلات هورمونی، کبدی و یا کمبود ویتامین ها می تواند باشد.

 تغییر خال ها

خال های ما در طول زندگی تغییر شکل می دهند و یا به تعدادشان اضافه می شود. اما اگر خال شما دچار تغییر رنگ و یا تغییر اندازه شد به پزشک مراجعه نمایید.

 سردرد

بسیاری از سردردهای افراد عادی هستند اما اگر سردرد در شما همراه با علایمی همچون سرگیجه و مشکلات تکلم است به پزشک مراجعه کنید.

 مطالب زیر را هم بخوانید

راههایی آسان جهت کنترل سردردهای میگرنی
انجام حرکات ورزشی، تغییر تغذیه و سبک زندگی به بهبود میگرن کمک می کند.
علل بروز سردرد چیست
عوامل بسیاری در بروز سردرد در انسان دخیل هستند.
چرا بعضی ها با خوردن بستنی سردرد پیدا میکنند؟
دلیل واقعی سردرد ناشی خوردن از مواد سردی مانند بستنی چیست؟
علایم و درمان سردردهای سینوسی چیست؟
وقتی سینوس دچار التهاب می شود، موکوس متورم و شده و در نتیجه سردردهای سینوسی بروز می کند
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید