عوارض لیزر موهای زائد را بشناسید قسمت اول

view

آنچه که باید عوارض از لیزر دانست 

 

لیزز درمیان کسانی که به دنبال روشی برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن شان هستند، شهرت دارد. لیزر با متوقف کردن فولیکول های مو از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

شما باید قبل از اینکه دوره لیزرتان را شروع کنید، از عوارض احتمالی آن آگاهی داشته باشید. برای اکثر افراد، لیزر پوست و مو روشی ایمن برای خلاص شدن از موهای زائد به صورت دائمی یا به مدت طولانی است.

 

بیشتر بخوانید:

آیا لیزر موها دائمی است

 همه چیز درباره لیزر رفع مو

لیزر درمانی موهای زاید بدن

لیزر موهای زاید

خطرناک بودن لیزرهای زیبایی برای زنان باردار

کدام لیزر IPL، دایود یا الکساندایت مناسب است

 

آیا لیزر موهای زائد ایمن است؟

 

اکثر افرادی که لیزر می کنند، متوجه می شوند که لیزر روشی ایمن و قابل تحمل برای رفع موهای زائد بدن است. هیچگونه خطری در ارتباط با لیزر که به صورت طولانی مدت سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، وجود ندارد.

با این حال، ممکن است برخی افراد دچار عوارض خفیفی شوند. افراد باید از متخصص پوست شان بخواهند تا قبل از اینکه شروع به لیزر کل ناحیه مورد نظر برای لیزر نماید، ابتدا قسمت کوچکی از ناحیه را لیزر کند تا دریابند که واکنش پوست به این روش چگونه است.

افرادی که قصد دارند تا از لیزر برای رفع موهای زائدشان استفاده کنند، باید همیشه از فردی متخصص برای انجام این کار استفاده کنند.

 

 

عوارض لیزر موهای زائد را بشناسید

 

 

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

 

تا چند روز بعد از لیزر، پوست ناحیه لیزر شده قرمز و حساس است. برخی افراد احساسی مانند آفتاب سوحتگی را بیان می کنند. عمل لیزر کردن به خودی خود دردناک نیست.

 

عوارض جانبی اصلی و شایع پس از لیزر

 

چندین عارضه جانبی مختلف ممکن است بعد از لیزر موهای زائد بروز کند. اکثر عوارض جانبی خفیف و موقتی هستند. هرکسی که بعد از انجام لیزر دچار عوارض جانبی شود، باید با متخصص پوست خود مشورت نماید.

 

قرمزی و سوزش پس از لیزر

 

لیزر موهای زائد باعث آسیب فولیکول های مو می شود. بدن به این موضوع واکنش می دهد، بنابراین بسیاری از افراد بعد از لیزر قرمزی و سوزش ناحیه لیزر شده را تجربه می کنند. پوست ممکن است دچار سوزش شود یا  اینکه کمی باد کند.

این نشانه ها معمولا خیلی باقی نمی مانند. پوست ناحیه لیزر شده ممکن است مانند پوستی که به تازگی جلبک (وکس) اصلاح شده است به نظر برسد. برخی متخصصان پوست از بی حس کننده های موضعی برای کاهش واکنش های پوستی افراد به لیزر استفاده می کنند.

 

درمان قرمزی پس از لیزر:

سوزش طی چند ساعت بعد از لیزر باید بهتر شود. تورم و قرمزی نیز با کیسه یخ یا حمام سرد بهتر می شود.

 

پوسته پوسته شدن پوست پس از لیزر

 

برخی افراد ممکن است بعد از لیزر شاهد پوسته پوسته شدن پوست ناحیه لیزر شده شان شوند. این یکی از عوارض خفیف بعد از لیزر است که می تواند برای فرد آزاردهنده باشد.

پوسته پوسته شدن می تواند منجر به زمخت شدن پوست یا زخم شدن آن شود. با مراقبت کردن از پوست، مثلا استفاده از مرطوب کننده های پوستی، فرد می تواند از این عارضه جلوگیری کند.

 

برای مطالعه ادامه مطلب:

عوارض لیزر موهای زائد را بشناسید قسمت دوم

عوارض لیزر موهای زائد را بشناسید قسمت سوم

 

 

 

 

بیشتر بخوانید:

آیا لیزر موها دائمی است

 همه چیز درباره لیزر رفع مو

لیزر درمانی موهای زاید بدن

لیزر موهای زاید

خطرناک بودن لیزرهای زیبایی برای زنان باردار

کدام لیزر IPL، دایود یا الکساندایت مناسب است

 

 

منبع: healthline

متخصصین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید