عوامل تنظیم کننده ی فشار خون

view
نکته ی مهم برای درمان عارضه ای همچون فشار خون  آنست که علت ابتلای خود را به این عارضه بدانید، زیرا برای غلبه بر آن باید علت آنرا بدانید تا با پیشگیری از عوامل ایجاد کننده ی آن بتوانید در هر چه بهتر درمان نمودن آن موفق باشد

پزشکان افزودن فعالیتهای جسمانی با شدت بالا را به روال عادی زندگی پیشنهاد می کنند.

اندازه گیری وزن در بیماران مبتلا به فشار خون بالا

 همچنین در طول یک برنامه ی جامع باید بطور مداوم وزن خود را اندازه گیری نمایید. وقتی طی فعالیتهای جسمانی، عضلات بدن خود را به فعالیت وا می دارید، جریان خون شما به عضلاتتان جریان می یابد و داشتن یک جریان خون مناسب می تواند حساسیت به انسولین را افزایش دهد.

 سعی کنید روزانه زمانی را به قرار گرفتن در معرض نور خورشید اختصاص دهید؛ اینگونه نه تنها از تلالوی نور خورشید لذت می برید بلکه به ارتقای سلامت قلب خود و افزایش سطح ویتامین دی خود کمک می نمایید.

کیفیت خواب و ابتلا به فشار خون بالا

قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث ایجاد یک ساعت بیولوژیک سلامت در شما گردد که به داشتن یک خواب با کیفیت بیشتر کمک می نماید. کیفیت پایین خواب از جمله عواملی است که توسط افراد نادیده گرفته می شود و می تواند باعث افزایش فشار خون در افراد گردد.

پژوهش ها نشان داده اند که پابرهنه راه رفتن می تواند به نوعی کنترل کننده ی فشار خون باشد. نتایج بررسیها حاکی از آنست که پابرهنه راه رفتن در خارج از منزل باعث بهبود غلظت خون و جریان خون می شود و به تنظیم فشار خون کمک می نماید.

بخاطر داشته باشید که در اکثر موارد ابتلا به فشار خون بالا، این عارضه را می توان با مدیریت مناسب و با تغییر شیوه ی زندگی کنترل نمود.

نکات مطلب تنظیم فشار خون

در طول یک برنامه ی جامع باید بطور مداوم وزن خود را اندازه گیری نمایید.

سعی کنید روزانه زمانی را به قرار گرفتن در معرض نور خورشید اختصاص دهید

پابرهنه راه رفتن در خارج از منزل باعث بهبود غلظت خون و جریان خون می شود و به تنظیم فشار خون کمک می نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید