فواید مصرف آب لیموترش در جهت حفظ سلامت و کاهش وزن

view

 

نوشیدن هشت لیوان آب در طول روز می تواند همراه با فواید بسیاری در جهت ارتقاء سلامت انسان باشد. مخلوط کردن آب لیمو ترش تازه با آب نوشیدنی خود می تواند باعث بهبود سلامت انسان گردد.
 لیموترش سرشار از آنتی اکسیدان، منیزیم و پتاسیم است. 60 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است، بنابراین میزان تاثیر مصرف آب در ارتقاء سلامت انسان امر عجیبی نمی باشد. آب، سموم بدن را دفع می نماید و از کم آبی بدن پیشگیری نموده و سطح انرژی بدن را افزایش می دهد. نوشیدن 8 لیوان آب در طول روز ضروری می باشد. در صورتیکه از مزه ی آب ساده خوشتان نمی آید می توانید از انواع آبمیوه ها و چایی ها برای تامین میزان آب مورد نیاز بدن خود استفاده نمایید. 
همچنین فشار دادن چند قطره آبلیموی ترش تازه داخل آب نوشیدنی خود می توانید نوشیدنی خوش طعمی ایجاد نمایید و همچنین سرشار از خواص برای بدن انسان باشد. 
لیمو ترش گونه ای از مرکبات است که سرشار از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدانها از بدن شما در برابر پیشگیری و توقف آسیبهای رادیکالهای آزاد و مواد شیمیایی آسیب زننده ی سلولها محافظت می نماید. 
 

لیمو ترش سرشار از مواد زیر است:

 

1. پتاسیم
 2. ویتامین ای، بی، سی و دی 
3. کلسیم
 4. منیزیم

 

اضافه کردن لیموترش به آب نوشیدنی تان همراه با فواید زیر است:

1. جوانسازی پوست:

لیمو ترش حاوی ویتامین سی و فلاوونویید است. فلاوونویید آنتی اکسیدانی است که باعث تقویت کلاژن می شود. نوشیدن آب حاوی لیموترش می تواند به جوان سازی پوست کمک نماید.

2. ارتقاء عملکرد سیستم گوارش:

نوشیدن آب حاوی لیموترش باعث ارتقاء عملکرد سیستم گوارش می شود.

 

بیشتر بخوانید 

 
منبع: healthline

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید