مارچوبه و فواید آن

view
فولات موجود در مارچوبه کمک می کند تا بدن دوپامین، سروتونین و نوراپی نفرین ترشح کند، به همین دلیل است که مارچوبه گیاهی است که به انسان "احساس خوبی می دهد".

مارچوبه همچنین حاوی مقادیر زیادی گلوتایتون است. گلوتاتیون یک عامل مهم ضد سرطان زا نیز هست، که از عروق خونی کوچک در برابر پارگی محافظت می کند و ممکن است از انسان در برابر اثرات مخرب تابش محافظت کند. مارچوبه همچنین منبع خوبی از ویتامین های C, A و E ، پتاسیم و روی می باشد.

علاوه بر این، مارچوبه یک سوپرفود واقعی برای سلامت دستگاه گوارش است. مارچوبه شامل فیبر نامحلول و محلول همراه با اینولین است که یک پروبیوتیک مهم می باشد که به عنوان غذا برای باکتری های مفید در روده عمل می کند.

پروبیوتیک ها در دستگاه گوارش تجزیه نمی شوند و غذای مورد نیاز برای باکتریهای روده مانند لاکتوباسیلوس را تهیه می کنند.

 این ماده ی غذایی سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان موجود در مارچوبه رادیکالهای آزاد را از بین برده و در واقع باعث ایجاد خواص ضد سرطانی مارچوبه می گردد. همچنین در مارچوبه مواد شیمیایی وجود دارد که باعث کاهش التهاب های بدن می گردد و فعالیتهای متابولیکی سلولهای سرطانی را تغییر می دهد.

مارچوبه حاوی مواد ضد التهابی همچون ساپونین آ، پروتودیوسین، دیوسترنین و کامفرول و ... می باشد. وجود این مواد در مارچوبه باعث ایجاد خواص ضد التهابی مارچوبه می گردد. فعالیت تنفسی مارچوبه از اکثر گیاهان بیشتر است و به همین دلیل زودتر آب آن از دست می رود و چوبی می گردد.

طریقه نگهداری از مارچوبه

 برای آنکه بافت مارچوبه چوبی نگردد آنرا در ظرف دربسته نگاه دارید.

خلاصه مطالب مارچوبه و فواید آن

فولات موجود در مارچوبه کمک می کند تا بدن دوپامین، سروتونین و نوراپی نفرین ترشح کند

مارچوبه همچنین حاوی مقادیر زیادی گلوتایتون است.

مارچوبه یک سوپرفود واقعی برای سلامت دستگاه گوارش است

مارچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان موجود در مارچوبه رادیکالهای آزاد را از بین می برد.

مارچوبه حاوی مواد ضد التهابی همچون ساپونین آ، پروتودیوسین، دیوسترنین و کامفرول و ... می باشد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید