مصرف آب کافی کلید سلامتی است

view

 اینکه شما مشغول چه فعالیتی هستید که افزایش دمای بدنتان را در پی داشته است اهمیتی ندارد.

فواید نوشیدن آب کافی

 بالا نگه داشتن سطح آب بدن تاثیر بسزایی در ارتقاء سلامت قلب و همچنین بهبود عملکرد قلب دارد. نوشیدن آب کافی باعث می شود تا قلب راحتتر خون را پمپاژ نماید و ماهیچه های قلب بهتر از عهده ی وظایف خود برخواهند آمد.

 کمبود آب بدن یکی از وضعیتهای جدی و بحرانی برای سلامت بدن محسوب می گردد که می تواند باعث تورم پاها، سردرد و یا بروز عارضه هایی همچون سکته گردد.

بدن ما به چه مقدار آب نیاز دارد؟

میزان آبی که یک فرد به آن نیاز دارد به شرایط آب و هوایی که فرد در آن قرار دارد، لباسی که به تن نموده و همچون شدت و مدت انجام حرکات جسمانی وی ارتباط دارد.

 افرادیکه میزان تعرق در آنها زیاد است باید مقادیر بیشتری آب بنوشد. برخی از وضعیتهای پزشکی همچون ابتلا به دیابت و یا عارضه های قلبی نیز به این معناست که بدن شما به آب بیشتر نیاز دارد.

افرادیکه دچار سیستیک فیبروزیس هستند از آنجاییکه میزان تجمع سدیم  در عروق آنها بالاست باید با نوشیدن مقادیر زیاد آب از بروز کم آبی در بدنشان جلوگیری نمایند.

 همچنین مصرف برخی داروها از آنجاییکه می تواند باعث دفع مقادیر زیادی ادرار گردد، می توانند باعث کمبود آب بدن گردند.

تشنگی نمی تواند تنها نشانه ی کم آبی بدن باشد. بهترین نشانگر کم آبی بدن می تواند رنگ ادرار باشد. هر چه ادرار تیره تر باشد، نشانگر آنست که بدن شما نیازمند مقادیر بیشتری آب می باشد.

مصرف غذاهای آبکی، میوه ها و سبزیجات که حاوی آب هستند نیز می توانند به رفع کم آبی بدن کمک نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید