مصرف مواد غذایی حاوی امگا تری در ورزشکاران

view

احتمالاً شما در خصوص اسید چرب امگا تری بارها شنیده اید و از فواید آن مطلعید. اسید چرب امگا تری بخش مهمی از مواد غذایی مورد نیاز بدن را تشکیل می دهد. ورزشکاران و افرادی که به مواد غذایی مورد نیاز بدن خود اهمیت می دهند سعی می کنند تا از مواد غذایی حاوی امگا تری مصرف نمایند و از فواید آن استفاده کنند.ورزشکاران باید بدانند که فایده ی اصلی اسید چرب امگا تری کمک به بدن در مبارزه با التهابات می باشد. انجام فعالیتهای جسمانی و ورزش باعث وارد شدن استرس های مثبت بر بدن می شوند. البته انجام ورزش همچنین می تواند به ایجاد مواد التهاب زا که رادیکالهای آزاد خوانده می شوند کمک نماید. رادیکالهای آزاد می تواند باعث تخریب سلولهای بدن گردند. اسید چرب امگا تری در بدن به تمرکز التهابات در کاهش درد مفاصل و عوارض ناشی از آرتریت کمک می نماید. اسید چرب امگا تری بر روی وضعیت شریانها نیز تاثیر گذار است و به اکسیژن رسانی بیشتر به منظور ارتقاء عملکرد ماهیچه ها کمک می نماید.

اگر تاکنون نسبت به افزودن مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا تری به رژیم غذایی خود اهمیت کافی را نداده اید. بهتر است از همین امروز به فکر این اقدام باشید تا از فواید آن در ارتقاء سلامت خود بهره ببرید.

اسید چرب امگا تری جزو چربیهای ضروری بدن است؛ این بدین معناست که بدن قادر به تولید آن نیست، بنابراین شما باید بمنظور تامین اسید چرب امگا تری مورد نیاز بدن، مواد غذایی حاوی آنرا به رژیم غذایی خود بیافزایید.

انواع اسید های چرب امگا تری:

3 نوع اسید چرب امگا تری وجود دارد. 2 نوع متداول اسید چرب امگا تری ای پی آ و دی اچ آ نام دارند. بهترین منبع غذایی حاوی سالمون، ساردین، هرینگ و مکرل از جمله ماهی های غنی از اسید چرب هستند. سومین نوع اسید چرب امگا تری ای ال ای می باشد. این نوع اسید چرب در گیاهان یافت می شود. اسید چرب ای ال ای در بدن تبدیل به دو گونه دیگر از اسید چرب امگا تری می شود. مواد غذایی همچون گردو، کانولا و سویا حاوی این نوع از اسید چرب امگا تری هستند.

منبع: clevelandclinic

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید