مواد غذایی تسریع کننده پیری

view

مصرف برخی مواد غذایی می توانند فرایند پیری را تسریع نمایند. مصرف مواد غذایی زیر می توانند در پیری زودرس افراد موثر باشند.

1. مصرف فست فودها:

مصرف فست فودها حتی اگر از یکی از رستورانهای زنجیره ای معروف باشد باز هم همراه با سمی ترین ترکیباتی است که انجمن غذا و داروی امریکا اجازه ی مصرف آنها را می دهد.

از آنجاییکه فست فودها حاوی چربیهای ترانس هستند، تاثیر بسیاری بر پیری و شکستکی پوست دارند. چربیهای ترانس باعث مسدود شدن شریانها شده و رگهای خونی را دچار تصلب شرایین می کند.

2. مواد غذایی فراوری شده:

مواد غذایی فراوری شده نه تنها حاوی چربیهای ترانس هستند بلکه حاوی کربوهیدراتهای سنگین هستند که باعث آسیب رساندن به کلاژن ها و فیبر پوست می شوند. غذاهای فراوری شده همچنین حاوی ترکیبات مصنوعی مانند طعم دهنده ها هستند،حتی کارخانه های بزرگ نیز ممکن است موادی را به محصولات خود بیافزایند که اسامی آنها را در لیست ترکیبات تشکیل دهنده ی آن ذکر ننمایند.

3. مواد غذایی پرنمک:

مواد غذایی پر نمک باعث بروز کم آبی در بدن و ایجاد حس خستگی در شما می گردند. مصرف مواد غذایی پر نمک باعث می شود تا پوست  ده سال پیرتر بنظر آید. مصرف بیش از اندازه ی نمک و مواد غذایی پر نمک می تواند احتمال بروز عارضه های کلیوی، پرفشاری خون و متابولیسم استخوان را افزایش دهد.

4. قهوه:

قهوه الزاماً ماده ی غذایی مضری برای انسان نیست، اما مصرف بیش از انداره ی آن می تواند باعث خسته به نظر آمدن چهره و آسیب به پوست گردد.

5. نوشیدنی های الکلی:

هر آنچه که برای بدن مفید است می تواند مهلک نیز باشد. اگر چه مصرف بسیار کم الکل نمی تواند باعث آسیب رساندن به سلامت شما گر دد اما مصرف بیش از اندازه ی نوشیدنی های الکلی می تواند منجر به عارضه های کبدی، چین و چروک پوست، آسیب به کلاژن پوست، قرمزی و سایر بیماریهای پوستی گردد.

نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه ها، دسرها، شیرین کننده های مصنوعی و غذاهای تهیه شده در مایکرو ویو از جمله موارد تءثیر گذار ر تسریع روند پیری انسان هستند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید