مواد غذایی مناسب برای افراد مبتلا به آنفلولانزا قسمت اول

view

سوپ جوجه


مصرف سوپ جوجه به شما کمک می‌کند تا بتوانید به‌اندازه‌ کافی مایعات موردنیاز بدنتان را دریافت نمایید. نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد که مصرف این غذا به بهبود سلامت بدن انسان کمک شایانی می‌کند. خوردن سوپ داغ می‌تواند عملکرد زایده های مو شکل بینی را درجهت  مقابله با باکتری‌ها و ویروس‌ها ارتقا دهد.
سیر
اگر طعم سیر برایتان خوشایند است ، این ماده ی غذایی می‌تواند انتخاب خوبی برای مزه دار کردن انواع غذاهای مصرفی شما باشد. تحقیقات نشان داده اند که مصرف سیر میتواند منجر به ارتقا سلامت سیستم ایمنی شما گرددو احتقان بینی را  کاهش می‌دهد.

بستنی یخی


مصرف بستنی یخی می‌تواند باعث بهبود گلودرد ، تورم و خشکی گلو شود. مصرف انواع بستنی های یخی همچنین می تواند باعث رسیدن آب کافی به بدن شود که این امر به مبارزه با آنفولانزا کمک می‌کند.مصرف  مایعات کافی در هنگام سرماخوردگی می تواند باعث رقیق شدن مخاط و کاهش احتقان گردد. سعی کنید از انواعی از بستنی یخی استفاده کنید که از صد درصد آب‌میوه درست‌شده باشد تا بدن  به‌ میزان کافی مواد مغذی دریافت ‌کندو نه‌ مخلوطی از آب و شکر. البته بهتر است خودتان به کمک کمی ابمیوه ،بستنی یخی درست کنید.

آب سبزیجات تازه


اغلب افراد  ممکن است در هنگام  ابتلابه آنفولانزا حوصله درست کردن سالاد نداشته باشند، مصرف یک لیوان آب سبزیجات تازه به این افراد توصیه می شود. در اینصورت شما می توانید مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان برای تقویت سیستم ایمنی‌  خود در برابر ویروس‌ها دریافت خواهید نمود.

گوشت بوقلمون


گوشت بوقلمون حاوی مقادیر زیادی پروتیین است که بخش مهمی ازیک رژیم غذایی سالم را تشکیل می‌دهد. البته در حین بیماری شما ممکن است ممکن است اشتهای کافی برای غذا خوردن نداشته باشید،اما باید بدانید که بدن شما برای مبارزه با عوامل بیماری زا به مواد مغذی نیاز دارد.اضافه کردن برخی از انواع سس ها مزه  و طعم بهتری به ان ببخشد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید