نقش مهم سگ در پیشگیری از آلرژی کودک

دکتر حمیدرضا بادلی

view

سالهاست که همگان می دانند که سگ با گوش ها و زبان آویزان و وفاداری اش برای سلامت جسمی و روحی ما انسان ها مفید است. اما بتازگی محققین اثرات بسیار مفیدی از این حیوان دوست داشتنی پیدا کرده اند.

در این مطالعات که محققین بر روی میکروبیوم یا تعداد همه باکتری های بدن صاحب سگ و سگ انجام دادند دریافتند که نوع میکروب این دو موجود با هم تفاوت هایی دارند که این مسئله و مواجهه انسان با آنها باعث تقویت سیستم ایمنی انسان خواهد شد.

 

سگ و سیستم ایمنی

 

زندگی به اصطلاح در محیط بسته یا Indoor مردم در سالهای اخیر باعث شده که انسان ها تماس کمتری با عواملی مانند میکروب ها داشته باشند. برخلاف تصور گذشته امروزه صاحب نظران سلامت معتقدند که این تماس ها باعث تقویت دفاع و سیستم ایمنی بدن می شوند.

تمایل شدید سگ به جستجو در خاک، گیاهان و تماس با دیگر سگ ها باعث می شود که با تعداد زیادی میکروب در تماس باشد. این تماس ها و درنهایت با انسان باعث می شود که بدن توانایی بهتری در شناخت میکروب های خوب از بد را پیدا نماید.

در سال گذشته هم محققین کانادایی دریافتند که روده شیرخوارانی که با سگ و گربه در تماسند به نسبت آنهایی که در تماس نیستند تنوع بیشتری از این نوع میکروب ها دارد.

 

تقویت دفاع و ایمنی بدن شیرخ.ار و کودک با سگ

 

 

 

منبع: WebMD
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

متخصصین

حمیدرضا بادلی

حمیدرضا بادلی

فوق تخصص کلیه کودکان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید