وجود هورمون‌های حیوانی در میان برخی مکمل‌های غذایی غیرمجاز

view
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، حسین رستگار روز چهارشنبه در حاشیه سومین همایش صبحانه سالم که در بوستان تهران واقع در منطقه 10 شهرداری تهران برگزار شد، افزود‌: برخی مکمل‌های ورزشی که بصورت غیرمجاز در بین جوانان مصرف می‌شود، دارای هورمون‌های حیوانی(اسبی و گاوی) است و می‌تواند فقط در مدت یک ماه سبب مرگ آنها شود.
 
 
وی ادامه داد: برخی از این مکمل‌های ورزشی غیرمجاز به سرعت به تخریب کبد و کلیه می‌پردازند و می‌توانند سبب خسارات جبران‌ناپذیری برای مصرف‌کنندگان شوند.
 
 
این مسیول سازمان غذا و دارو گفت: برخی دیگر از این محصولات در تمام دنیا از رده خارج شده‌اند و دیگر در هیچ کجا مصرف نمی‌شوند.
وی ادامه داد:‌ حتی مکمل‌های ورزشی مجاز نیز باید از سوی متخصص تغذیه به جوانان تجویز شوند زیرا ممکن است مصرف زیاد برخی از این مکمل‌ها مانند کراتین سبب آسیب به فرد شود.
 
 
مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو گفت: البته شاهدیم برخی برندهای معتبر که بصورت غیرقانونی در بین ورزشکاران خرید و فروش می‌شوند، کیفیت کافی را دارند اما عرضه‌کنندگان آن به دلیل اینکه نمی‌خواهند مالیات پرداخت کنند از ثبت آن در سازمان غذا و دارو طفره رفته‌اند.
 
 
وی افزود: شاهد بودیم برخی قرص‌هایی که در عطار‌ی‌ها به ‌عنوان قرص لاغری و چاقی عرضه می‌شود، حاوی ترکیبات آمفتامین و هورمون است که با آنها برخورد جدی می‌کنیم.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید