چرا باید جوانه بخوریم؟

view

بسیاری از مزایای جوانه مربوط به این واقعیت است که شما نیاز دارید که جوانه های کمتری از نظر مقدار، در مقایسه با یک گیاه بالغ (کامل) بخورید.

برای مثال، زمانی که دانه ها ، آجیل ها ، لوبیا ها ، و غلات جوانه می زند ، شما در جوانه مواد زیر را دریافت خواهید کرد

مقدار ویتامین عالی

. در بسیاری از دانه ها، مقدار ویتامین به اندازه ی 20 بار در طول فرآیند جوانه زدن افزایش می یابد. برای مثال در دانه های ماش زمانی که جوانه میزند، ویتامین B1 285 درصد افزایش می یابد. ویتامین B2  % 515 بالا میرود. و ویتامین B3 (نیاسین ) 256% افزایش می یابد.

مقدار آنزیم عالی

 تخمین زده می شود که جوانه ها شامل 100 برابر آنزیم های بیشتری نسبت به میوه ها و سبزیجات می باشند . این آنزیم ها اجازه میدهند که بدن شما سطوح بالاتری از ویتامین ها ، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی را جذب کند .

افزایش اسید چرب ضروری و مقدار فیبر .

 اسید چرب ضروری و مقدار فیبر همچنین به طور چشم گیری در طول فرایند جوانه زدن افزایش مییابد . اغلب مردم در رژیم غذایی خود فیبر کافی یا چربی های سالم برای سلامت مطلوب را دریافت نمی کنند و جوانه ها میتوانند بهترین منبع از  هردو باشند.

افزایش فراهمی زیستی مواد معدنی و پروتیین ها.

 زمانی که دانه شروع میکند به جوانه زدن مواد معدنی از جمله کلسیم و منیزیم و محصور کردن پروتیین در دانه ها اتفاق می افتد، که باعث می شود مواد معدنی و پروتیین ها به راحتی در بدن تان در دسترس و قابل استفاده باشد.

علاوه بر این ، پروتیین ها به راه های مفید در طول فرایند جوانه زدن تغییر می یابند ، بنابراین شما پروتیین بیشتر و با کیفیت تری را از جوانه ها نسبت به خوردن دانه ی بدونه جوانه دریافت می کنید.

علاوه بر مزایای تغذیه برترش، جوانه ها همچنین در غذاهای گروه رشد بهترین هستند. زمانی که شما خودتان آنها را رشد میدهید می توانید مطمین باشید که شما و خانواده تان را در معرض آفت کش های مضر و دیگر مواد شیمیایی قرار نمی دهید.

جوانه ها همچنین جزء ارزان ترین غذا هایی هستند که شما می توانید بخرید یا بکارید . خیلی ها می گویند آنها نمی توانند غذای مفید باشند ، اما جوانه ها همچنین ارزان هستند، واقعا هیچ بهانه ای وجود ندارد برای اجتناب از آنها به خصوص اگر شما خودتان آنها را رشد دهید. انجام این کار می تواند هزینه را حدود 90 درصد یا بیشتر در مقایسه با خرید آنها کاهش دهد .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید