چگونه بلیعدن قرص را به کودک اموزش دهیم ؟

دکتر حمیدرضا بادلی

view

از مشکلات بعضی از والدین در درمان فرزندشان ، عدم همکاری کودک در خوردن قرص و یا کپسول دارویی است. بسیاری از داروها با گذشت زمان وافزایش وزن آنها به شکل شربت وجود ندارند و یا برای تجویز آنها با توجه به دوز دارو باید مقادیر زیادی شربت در یک دوره درمانی استفاده نمایند.
یکی از باورهای نادرست آن است که والدین تصور می کنند کودک نباید قرص دریافت نماید. از زمانی که کودک بتواند دستورات ساده را اجرا نماید تجویز قرص و یا کپسول دارویی امکان پذیر است .

یکی از راحت ترین راه ها این است که به مغازه شکلات فروشی برویم وتعدادی آبنبات به اندازه قرص های کوچک تا بزرگ را خریده وبه منزل ببرید.

ابتدا با آبنبات های کوچک شروع کنید

ان را روی زبان بگذارید وبعد برای پرت کردن حواسش یک لیوان اب میوه آماده داشته باشید وازاو بخوایید با نی آب میوه را بنوشد. این کار باعث میشودبدون اینکه حواسش به آبنبات باشد آن را قورت دهد .

این کار را باهمین سایز اب نبات برای سه روز ادامه دهید وسپس یک سایز بزرگتر را با همین روال به اودهید. با این روال معمولا درفاصله مدت کوتاه روش بلیعدن قرص را می آموزد

بیشتر بخوانید :

قرص ضد بارداری و جوش
دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید