کلاه ایمنی حین دوچرخه سواری

view

مطالعات جدید نشان داده که استفاده از کلاه ایمنی حین دوچرخه سواری تاثیر به‌سزایی در کاهش صدمات مغزی جدی و مرگ ناشی از آن دارد.

محققان به آنالیز مدارک پزشکی بیش از 6200 فردی که دچار صدمات مغزی ناشی از تصادف در حین دوچرخه سواری بودند پرداختند. از این تعداد فقط یک چهارم این افراد در حین دوچرخه سواری از کلاه ایمنی استفاده نمودند.

بیمارانی که از کلاه استفاده نمودند 58 درصد کم‌تر دچار صدمات شدید مغزی شدند و 59 درصد مرگ و میر آن‌ها نسبت به افرادی که از کلاه استفاده نکرده‌ بودند کم‌تر بوده است و 61 درصد کم‌تر دچار نیاز به جراحی داشتند و 26 درصد کم‌تر دچار شکستگی صورت بوده‌اند.

محققان معتقدند که استفاده از کلاه ایمنی در هنگام دوچرخه سواری از خون‌ریزی در ناحیه‌ی سر در افراد درحین تصادف جلوگیری به‌عمل می‌آورد.

 اما محققان به دنبال این مسیله بودند که اگر در حین تصادف حتی با استفاده از کلاه ایمنی، سر دچار خون‌ریزی شد، آیا استفاده از کلاه می‌تواند باعث محافظت سر گردد؟

پاسخ این سوال مثبت است. با استفاد از کلاه ایمنی در هتگام تصادف کمک شایانی در جهت کاهش آسیب‌های مغزی خواهد کرد. معمولاً افرادی که بین سنین 10 تا 20 سال هستند کم‌ترین استفاده را از کلاه ایمنی دارند وبا افزایش هر دهه به سن افراد میزان استفاده از کلاه ایمنی در افراد بیش‌تر شده است.

نتایج بر اهمیت تبلیغات گسترده در جهت استفاده از کلاه ایمنی و همچنین وضع قانونی برای استفاده‌ی دوچرخه سواران از کلاه ایمنی تاکید دارد. البته به نظر می رسد تهمیداتی در آینده جهت ساخت کلاه‌هایی با میزان ایمنی بیش‌تر لازم است.


منبع: nlm.nih.gov

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید