کودکم را کی به کلاس زبان بفرستم؟

view

کودکم را کی به کلاس زبان بفرستم؟

سوالی که اغلب والدینی که کودکان خردسال دارند از  زبانشناسان می پرسند این است که کودکم را از کی به کلاس زبان بفرستم؛ حالا سوال ما از شما اینه اگه فرزند خردسال دارید از کی باید بفرستیدش به کلاس زبان ؟

کودکان از چه سنی میتوانند زبان دوم را یاد بگیرند؟

 کودکان تقریباً در سن پنج سالگی زبان مادری خود را به طور کامل فرا میگیرند، و از همین زمان می‌توان به آنها زبان دوم را یاد داد.

در جدیدترین مطالعه‌ای که در زمینه یادگیری زبان دوم در کودکان به انجام رسیده، نتایج نشان داده‌اند که چرا پیش از سن ۱۰ سال باید کودک را در معرض زبان دوم قرار داد.

قرار دادن کودک در معرض زبان دوم پیش از ۱۰ سالگی باعث می شود تا کودک بتواند در سنین بالاتر زبان دوم را همچون زبان مادری خود روان و راحت صحبت نماید. همچنین مطالعات نشان دادند که کودک قادر است تا سن هفده سالگی دستور زبان جدید را نیز فرا گیرد. اما اگر کودک شما ده سالگی را پشت سر بگذارد اما هنوز او را در معرض زبان دوم قرار نداده باشید، امکان این که بتواند زبان دوم را همچون زبان مادری روان و راحت صحبت کند تا حدی سخت تر خواهد بود.

توصیه زبان شناسان به والدینی که کودکان خردسال دارند آن است که حتما پس از پنج سالگی کودک خود را در معرض زبان دوم قرار دهید. البته آگاه باشید که کودکان در این سنین بهتر است به صورت غیر مستقیم مورد آموزش قرار گیرند و یادگیری زبان برای آنان باید همراه با بازی و غیر مستقیم باشد.

بهتر است که کودکان به صورت گروهی در محیط بازی نمایند و به آنها به صورت غیر مستقیم لغات و ساختار ها آموزش داده شود .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید