یوگا در مردان مبتلا به سرطان پروستات

view

 

 تحقیقات جدید نشان داده اند که انجام حرکات یوگا می تواند به ارتقای کیفیت زندگی و کاهش اثرات جانبی ناشی از پرتودرمانی بر روی کسانی که مبتلا به سرطان پروستات هستند کمک نماید .

یوگا چیست؟

 یوگا ورزش ذهن و جسم است و شامل ترکیبی از موقعیتهای جسمانی خاص، تکنیک های تنفس، مدیتیشن و ریلکسیشن است.

 در حدود 1/9 درصد از امریکاییها- 20 میلیون نفر- در سال 2012 به انجام ورزش یوگا پرداخته اند. این میزان در سال 2007، 1/6 درصد بوده است. در بسیاری از مطالعات بر فواید یوگا در ارتقای سلامت افراد تاکید شده است.

یوگا در بیماران مبتلا به سرطان سینه

در مطالعه ی صورت پذیرفته در سال گذشته مشخص گردید که انجام حرکات یوگا می تواند باعث ارتقای کیفیت زندگی در بیماران مبتلا به سرطان سینه می گردد. در مطالعه ای دیگر که اخیراً صورت پذیرفته نیز بر تاثیر انجام ورزش یوگا فواید مهمی برای بیماران مبتلا به پروستات دارد.

 پس از سرطان پوست، سرطان پروستات شایعترین سرطان در بین امریکایی هاست. از هر 7 مرد یک نفر در امریکا در طول عمر خود دچار این بیماری شده است

 

پرتودرمانی در سرطان پروستات

 

. اگر چه پرتودرمانی یکی از راههای درمانی موثر در درمان سرطان پروستات است، اما این روش اثرات جانبی برای فرد به همراه خواهد داشت. برای مثال در حدود 60 تا 90 درصد مردان تحت پرتودرمانی دچار خستگی های شدید شده و حدود 21 تا 85 درصد افراد دچار اختلالات نعوظ شده اند. و حدود 24 درصد از افراد دچار بی اختیاری ادراری گردیده اند.

نتایج تحقیقات نشان داده اند که انجام حرکات یوگا می تواند خستگی ها و ضعف های ناشی از پرتو درمانی را در بیماران مبتلا به سرطان کاهش دهد.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید