9 ماده غذایی که به کاهش وزن انسان کمک می نمایند.

view

اگر مصرف برخی مواد غذایی خوشمزه هم می توانست به کاهش وزن انسان و تناسب اندام کمک نماید، رویای بسیاری از افرادیکه از اضافه وزن و چاقی رنج می برند به حقیقت خواهد پیوست.

فرمول ساده کاهش وزن چست؟

مصرف کالری روزانه باید کمتر از میزان کالری باشد، که بدن می سوزاند.

 مصرف برخی غذاها می توانند به کاهش وزن انسان کمک نمایند. مصرف برخی مواد غذایی باعث می شوند تا شما زمان بیشتری پس از مصرف آنها احساس سیری نمایید و کمتر به دنبال خوردن غذاهای متفرقه باشید. مصرف برخی از مواد غذایی نیز به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می نمایند.سعی کنید این مواد غذایی را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

1- لوبیا: لوبیا منبع غنی از پروتیین است و همچنین سرشار از فیبر است. لوبیا به کندی هضم می شود و در نتیجه پس از خوردن آن شما مدت زمان طولانی تری احساس سیری می نمایید و در نتیجه از مصرف غذاهای بیشتر و دریافت کالری بیشتر در بدن جلوگیری می نماید.

2- سوپ: سعی کنید پیش از شروع غذای اصلی، یک کاسه سوپ بخورید. خوردن سوپ به شما کمک می کند تا مقادیر کمتری از غذای اصلی که حتماً دارای کالری بیشتر است، دریافت نمایید.

3- شکلات سیاه: اگر علاقمند به مصرف شکلات هستید، سعی کنید بجای خوردن شکلات شیری از نوع سیاه آن استفاده کنید. مصرف شکلات سیاه می تواند به کاهش وزن کمک نماید.

4- سبزیجات: سعی کنید سبزیجاتی همچون گل کلم و کدو را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید.

5- تخم مرغ: مصرف یک صبحانه ی غنی از پروتیین به جلوگیری از دریافت کالریهای اضافه ی شما در طول روز کمک می نماید.

6- مغزها: سعی کنید از مغزها در میان وعده استفاده نمایید.

7- ماست: در تحقیقات مختلف، نتایج ارتباط بین مصرف ماست و کاهش وزن را نشان داده اند.

8- گریپ فروت: مصرف گریپ فروت می تواند به کاهش وزن شما کمک نماید. مخصوصاً اگر شما در خطر ابتلا به دیابت هستید.

9- سیب: بجای خوردن آب سیب سعی کنید از خود میوه استفاده کنید زیرا سیب حاوی مقادیر زیاد فیبر است و جویدن آن باعث می شود تا سیگنالهایی به مغز شما فرستادده شود تا تمایل کمتری به خوردن غذاهای دیگر داشته باشید.

منبع: webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید