آب آشامیدنی خود را از چه منبعی تامین می کنید؟

view

در حالی که نوشیدن آب به خروج و دفع سموم کمک می کند، مقدار بیشتری از آب فیلتر نشده ای که می نوشیم باعث می شود، آلاینده های بیشتری مصرف کنیم.

آلاینده های موجود در آب شیر

بسیاری از آّبهای شیر حاوی آلاینده های مضر از جمله فلوراید، محصولات جانبی گندزدا، مواد شیمیایی، تشعشعات فلزات سنگین و مواد مضر دارویی هستند. به هیچ عنوان برای نوشیدن از شیر آب داغ استفاده نکنید زیرا مواد موجود در لوله ها ممکن است همراه آب مصرف شود.

علاوه بر این هنگام استحمام مراقب باشید زیرا آب داغ فیلتر نشده ای که در حمام تنفس می کنیم می تواند بیشتر از آبی که در طول روز مصرف می کنیم از آن آلاینده را جذب بدن شما کند. از داغ کردن زیاد آب در هنگام دوش گرفتن بپرهیزید.

خطرات ناشی از نگهداری و مصرف آب معدنی

  نتایج تحقیقات صورت پذیرفته نشان داده اند که اکثر بطری های آبهای معدنی معمولاً در معرض حرارت و نور چه مستقیم و چه غیر مستقیم نگهداری می شوند و بدینگونه ترکیبات شیمیایی خطرناکی از بطری وارد آبهای معدنی می گردد و این امر باعث آلوده شدن شیمیایی آبهای بطری می گردد. این آلودگی ها می توانند خطر بروز عارضه های گوارشی و انواع سرطان را افزایش می دهد.

سنگهای کلیوی ناشی از مصرف آب معدنی

در صورتیکه آبهای معدنی واقعاً معدنی باشند دارای املاح زیادی می باشند. مصرف طولانی مدت آبهای معدنی حاوی املاح زیاد برای کسانیه دچار عارضه های کلیوی هستند بسیار مضر است و همچنین می تواند باعث ایجاد سنگهای کلیوی گردند.

در پژوهشی که در سال 2003 بر روی آبهای معدنی در آلمان انجام شد نتایج نشان داد که حدود یک چهارم آبهایی که تحت عنوان آبهای معدنی به مردم عرضه می شوند ابداً آب معدنی نبوده است و در بسیاری از پژوهش ها نتایج نشان داده اند که میزان مواد رادیواکتیو در آبهای معدنی بیشتر از آبهای لوله کشی بوده است

نکات مطلب چه آبی بنوشیم؟

بسیاری از آّبهای شیر حاوی آلاینده های مضر هستند

 از داغ کردن زیاد آب در هنگام دوش گرفتن بپرهیزید.

مصرف طولانی مدت آبهای معدنی حاوی املاح زیاد برای کسانیه دچار عارضه های کلیوی هستند بسیار مضر است

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید