آجیل میان وعده ای سالم و مغذی

view

فندق

فندق یکی از مغذی ترین دانه هاست. این دانه شامل مقادیر بسیار زیاد چربی در بین سایر دانه هاست و همچنین کمترین پروتیین و کربوهیدرات در فندق وجود دارد. فندق خام حاوی مقادیر زیادی از ویتامین B1 ، منیزیم و منگنز می باشد .

گردو

مغز گردو حاوی بیش از 19 نوع ویتامین و مواد معدنی است. تحقیقات متعددی نشان داده است که مصرف مغز گردو به کاهش کلسترول کمک می نماید. گردو نسبت به فندق از نظر میزان چربی و پروتیین در رتبه ی دوم قرار دارد .

تحقیقات بسیاری نشان داده اند که مصرف دو مشت گردو در طول روز می تواند از سرطان پستان و سرطان پروستات جلوگیری نماید. گردو همچنین حاوی آمینو اسید لارژینین می باشد که فواید بسیاری برای افراد مبتلا به عارضه های قلبی دارد .

بادام

درست به مانند گردو، بادام نیز سرشار از آنتی اکسیدانهای شامل فنول، فلاوونویید و فنولیک اسید می باشد. در مطالعه ی صورت پذیرفته در مجله ی کشاورزی و غذا نشان داده شده است که مقدار پلی فنول حاصل از مصرف یک اونس بادام با میزان پلی فنول موجود در یک فنجان بروکلی پخته و یا چای سبز برابر است. مصرف بادام فواید بسیاری در سلامت بیماران مبتلا به عارضه های قلبی دارد .

پسته:

پسته یکی دیگر از مغزهای مغذی است که حاوی لوتیین، بتاکاروتن و ویتامین E می باشد، مصرف پسته به صورت روزانه می تواند باعث افزایش سطح آنتی اکسیدان خون شده و کاهش کلسترول LDL را در افراد دارای کلسترول بالا در پی خواهد داشت .

همچنین در تحقیقاتی که در گذشته به عمل آمده مشخص گردیده است که مصرف پسته به کاهش فشار سیتولیک می تواند کمک نماید. مصرف پسته همانند مصرف بسیاری از مغزها می تواند باعث کاهش وزن در افراد گردد .

تخم کدو

تخم کدو به نسبت جثه ی بسیار ریزش سرشار از مواد مغذی است. تخم کدو حاوی منیزیم، منگنز، مس، پروتیین و روی می باشد. تخم کدو حاوی آنتی اکسیدان است و مصرف آن به ارتقاء سلامت فرد بسیار کمک می نماید .

تخم کدو ارزش غذایی فراوانی مخصوص برای مردان دارد. از آنجاییکه تخم کدو سرشار از روی می باشد مصرف آن توسط مردان می تواند از ابتلای فرد به سرطان پروستات جلوگیری نماید .

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید