آویشن یک ضدسرطان قوی

view

 در آویشن ماده ای بنام تیمل وجود دارد. تیمل خاصیت ضدمیکروبی دارد. در بررسی های صورت گرفته در دانشگاه کانادا نتایج نشان داده اند که تیمل می تواند باعث کاهش مقاومت بدن نسبت به داروهایی همچون پنی سیلین گردد. یکی از خواص اصلی آویشن کمک به تنظیم سطح فشار خون و سطح کلسترول خون می باشد.
 در افرادیکه از پرفشاری خون رنج می برند مصرف آویشن می تواند به تنظیم سطح فشار خون کمک نماید. مصرف آویشن همچنین می تواند باعث کاهش تری گلیسیرید و کلسترول بدن خون شده و در عوض افزایش کلسترول خوب خون را در پی داشته باشد. اگر دچار گلودرد هستید، مصرف آویشن می تواند گلودرد شما را برطرف نماید. در واقع خاصیت ضدمیکروبی آویشن باعث می شود تا گلودرد در شما برطرف گردد.

در خصوص آلودگی­هایی که از مصرف مواد غذایی آلوده به بدن منتقل می گردند نیز آویشن می تواند کمک نماید و از بروز عارضه های عفونی ناشی از مصرف مواد غذایی آلوده جلوگیری نماید. آویشن همچنین یک ضد سرطان قوی است. مصرف این ماده غذایی می تواند با تومورهای سرطانی مبارزه نماید. این گیاه می تواند از تکثیر و انتشار سلولهای سرطانی در بدن جلوگیری کند. یکی دیگر از فواید مصرف آویشن، بهبود خلق و خوی انسان است.
در واقع وجود ماده ای بنام کارواکرل باعث می شود تا اخلاق انسان پس از مصرف آویشن بهبود یابد. در تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که مصرف مداوم آویشن می تواند باعث افزایش ترشح دوپامین و سرتونین در انسان گردد. هورمونهای دوپامین و سرتونین در قشر مغز و هیپوکامپ ترشح می شوند و بهبود خلق و خوی انسان را در پی دارند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید