آیا افسردگی ژنتیکی است

view

شاید در اطرافیان خود افرادی مبتلا به افسردگی وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است مادرتان، عمویتان و یا خواهرتان به افسردگی مبتلا باشند. ممکن است تحمل افرادی که در اطرافمان مبتلا به افسردگی هستند و دیدن وضعیتشان برای انسان بسیار سخت باشد

اما آیا ابتلای افراد خانواده و اطرافیان می تواند به این معنا باشد که احتمال بروز افسردگی در ما نیز وجود خواهد داشت؟

افسردگی بالینی شایع ترین نوع افسردگی است

. طبق آمارها ده درصد آمریکایی ها در طول عمر خود دچار این نوع از افسردگی شده اند. این نوع از افسردگی در بین خواهر ها و برادرها شایع تر است. در صورتیکه در سابقه ی خانوادگی فردی، افسردگی بالینی مشاهده گردد، احتمال بروز این عارضه در فرد 5 برابر بیشتر از سایر افراد است.

ژن افسردگی:

یک تیم تحقیقاتی در انگلستان در تحقیقات خود توانستند ژنی را کشف کنند که وجود آن در افراد خانواده هایی که سابقه ی بروز افسردگی در آنها وجود دارد شایع است. کروموزوم 3p25-26 در بیش از 800 خانواده ای که با افسردگی دست به گریبان بوده اند در آنها یافت گردید. محققان بر این باورند که 40 درصد افسردگیها به دلیل ژنتیکی در افراد بروز می یابد و 60 درصد دیگر به دلیل عوامل محیطی بروز می یابند.

در صورتیکه انسان با فردی مبتلا به افسردگی زندگی کند، احتمال ابتلای وی به افسردگی بیش از سایرین است. ارتباط سروتونین باعث ایجاد حال خوب در افراد می گردد. اختلال در ترشح سراتونین می تواند باعث بروز اختلالات روحی در افراد گردد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید