آیا می خواهید با افزایش سن، حجم عضلاتتان کم نشود؟

دکتر حمیدرضا بادلی

view

مصرف مواد غذایی پروتیینی در هر وعده غذایی می تواند مانع کاهش حجم عضلات بدن و حفظ عضلات با وجود افزایش سن گردد.

آیا می خواهید در سنین بالا هم حجم عضلاتتان کم نشود؟

 

 

آیا می دانید زمان مناسب مصرف پروتیین جهت عضله سازی چه زمانی است؟

 

در مطالعه ای که اخیراً در مجله ی تغذیه ی بالینی امریکا منتشر گردید نتایج نشان داد که مصرف پروتیین ها در وعده های صبحانه، نهار و شام می تواند به حفظ ماهیچه های بدن کمک نماید.

اگر چه تاکنون محققان به عکس این قضیه اعتقاد داشتند اما مطالعه ی جدید نشان داد که مصرف پروتیین ها تاثیر بسزایی در حفظ ماهیچه های بدن دارد.

 

 

در این مطالعه، 1741 مرد و زن کانادایی در طی سه سال مورد بررسی قرار گرفتند. در طی بررسی ها میزان قدرت و حرکت شرکت کنندگان و همچنین رژیم غذایی آنها مورد ارزیابی قرار گرفت و در پایان مطالعه نیز قدرت این افراد مجدداً ارزیابی شد.

نتایج این بررسی نشان داد افرادیکه درهر سه وعده ی غذایی خود از پروتیین ها استفاده کردند به مراتب قوی تر از افرادی بودند که تنها در یک وعده پروتیین مصرف می کردند.

حتی اگر میزان پروتیین های مصرفی کل روز این افراد با هم برابر بوده باشد، باز هم فردیکه در وعده های غذایی بیشتری همان میزان از پروتیین را مصرف نموده بود از حجم عضلات بیشتری برخوردار بوده است.

 

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

متخصصین

حمیدرضا بادلی

حمیدرضا بادلی

فوق تخصص کلیه کودکان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید