آیا می دونستی که مصرف مواد غذایی فرآوری شده میتونه باعث مرگ زودرس انسان بشه؟

خانم تانیا غفاری

view

مواد غذایی فراوری شده عامل مرگ زودرس

آیا می دونستی که مصرف مواد غذایی فرآوری شده میتونه باعث مرگ زودرس انسان بشه؟

مواد غذایی فراوری شده عامل مرگ زودرس

مطالعات نشان داده اند که مصرف مواد غذایی فرآوری شده مثل چیپس پفک ها و هر چیزی که در قالب بسته بندی در دسترس ما قرار میگیرد می تواند باعث بروز سکته قلبی و سکته مغزی و همچنین مرگ زودرس در انسان بشود.

البته خوب است بدانید که تنها فست‌فودها و چیپس و پفک ها نیستند که باعث بروز بیماریها و مرگ زودرس می شود، بلکه مصرف نان های فرآوری شده، گوشت های فرآوری شده و سس های بسته بندی شده و همچنین مواد غذایی منجمد می‌توانندبرای انسان خطرناک باشند.

محققان بر روی ۱۰۰ هزار نفر در فرانسه ۵ سال تحقیقاتی را در این زمینه انجام دادند. 

نتایج این تحقیقات نشان داد که هر چه میزان مصرف مواد غذایی به شدت فرآوری شده توسط افراد بیشتر بود، در این افراد اولین سکته قلبی زودتر از سایرین اتفاق افتاد.

همچنین در افرادی که مصرف مواد غذایی فرآوری شده در آنها بیشتر بود این افراد ۲۳ درصد بیشتر از سایرین دچار عارضه های قلبی عروقی شدند.

توصیه پزشکان به همه مردم آن است که سعی کنند از مواد غذایی فرآوری شده و فست فودها و چیپس و پفک ها کمتر استفاده نمایند.

مصرف این گونه مواد غذایی چه در افراد بزرگسال و چه در کودکان می تواند همراه با بروز عارضه های جدی باشد.

بسیاری از افراد بر این باور هستند که میزان نمک و روغن این مواد غذایی است که می تواند تنها برای آنها مضر باشد، اما تحقیقات نشان داده‌اند افزودنی های مجازی که به این مواد غذایی اضافه می شود می تواند باعث بروز بیماری های قلبی عروقی در افراد گردد. درواقع این افزودنی ها می توانند باعث کاهش سرعت سوخت و ساز بدن شوند.

خانم تانیا غفاری

خانم تانیا غفاری۹ مطلب

مشاور تغذیه و رژیم درمانی
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی ارائه رژیم های چاقی و لاغری پکیج های لاغری یک ماه و سه ماه و ... تغذیه دوران کودکی، نوجوانی، بزرگسالی و سالمندی تغذیه دوران بارداری و شیردهی تغذیه ورزشکاران ارائه رژیم های درمانی بیماری های (دیابت، فشار خون، کبد چرب، بیماریهای قلبی عروقی، کلیوی، نقرس و ...) عضو انجمن متخصصان غذا و تغذیه ایرانی در کانادا عضو گروه رژیم شناسان انجمن تغذیه ایران
ساعت کار مطب: شنبه تا چهارشنبه 4 الی 8 عصر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید